Amelia - en to cs_CZ translation catalogue (1528 entries)

en: Admin
cs_CZ: Správce

en: Add Date
cs_CZ: Přidat termín

en: Add Language
cs_CZ: Přidat Jazyk

en: All
cs_CZ: Vše

en: All Locations
cs_CZ: Všechny Lokace

en: All Packages
cs_CZ: Všechny Balíky

en: All Services
cs_CZ: Všechny Služby

en: All events
cs_CZ: Všechny Události

en: Appointment
cs_CZ: Schůzka

en: Appointments
cs_CZ: Schůzky

en: Approved
cs_CZ: Schváleno

en: Apply Coupon:
cs_CZ: Uplatnit Kupon:

en: Booked
cs_CZ: Rezervováno

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Canceled
cs_CZ: Zrušeno

en: Canceled By Admin
cs_CZ: Zrušeno Správcem

en: Canceled By Attendee
cs_CZ: Zrušeno Klientem

en: Spots
cs_CZ: Místa

en: Don't use Text mode option if you already have HTML code in the description,<br>since once this option is enabled the existing HTML tags could be lost.
cs_CZ: Nepoužívejte Textový mód pokud již máte HTML kód v popisu, <br> Jelikož se existující HTML tagy mohou ztratit pokud je možnost aktivována.

en: Confirm
cs_CZ: Potvrdit

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Closed
cs_CZ: Zavřeno

en: Create
cs_CZ: Vytvořit

en: Select Delimiter
cs_CZ: Vyberte Oddělovač

en: Comma (,)
cs_CZ: Čárka (,)

en: Semicolon (;)
cs_CZ: Středník (;)

en: Coupon
cs_CZ: Kupon

en: Customer
cs_CZ: Zákazník

en: Specific Date
cs_CZ: Určité datum

en: Hours
cs_CZ: Hodin

en: Day
cs_CZ: Den

en: Days
cs_CZ: Dny

en: Week
cs_CZ: Týden

en: Weeks
cs_CZ: Týdny

en: Month
cs_CZ: Měsíc

en: Months
cs_CZ: Měsíce

en: Year
cs_CZ: Rok

en: Years
cs_CZ: Roky

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Description
cs_CZ: Popis

en: Details
cs_CZ: Detaily

en: Disabled
cs_CZ: Vypnuto

en: Discard
cs_CZ: Zahodit

en: Discount (%)
cs_CZ: Sleva (%)

en: Duration
cs_CZ: Trvání

en: Duplicate
cs_CZ: Zkopírovat

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: example@mail.com
cs_CZ: přiklad@mail.cz

en: Employee
cs_CZ: Zaměstnanec

en: Employees
cs_CZ: Zaměstnanci

en: Please enter email
cs_CZ: Prosím vyplňte email

en: Please enter a valid email address
cs_CZ: Prosím vyplňte platnou emailovou adresu

en: Error
cs_CZ: Chyba

en: Event
cs_CZ: Událost

en: Events
cs_CZ: Události

en: Export
cs_CZ: Exportovat

en: Extras
cs_CZ: Extra

en: Google Calendar
cs_CZ: Kalendář Google

en: Join With Google Meet
cs_CZ: Připojit s Google Meet

en: Outlook Calendar
cs_CZ: Outlook Kalendář

en: Language
cs_CZ: Jazyk

en: Lesson Space
cs_CZ: Prostor Lekce

en: Delete Amelia content
cs_CZ: Smazat obsah Amelia

en: Delete tables, roles, files and settings once the Amelia plugin is deleted.
cs_CZ: Smazat tabulky, role, soubory a nastavení pokud odinstalujete plugin Amelia.

en: Enable this option if you want to delete plugin tables, roles, files and settings<br>when deleting the plugin from plugins page
cs_CZ: Zapněte tuto možnost pokud si přejete smazat tabulky, role, soubory a nastavení <br>pokud odinstalujete plugin Amelia

en: Appointment Space Name
cs_CZ: Jméno Prostoru Schůzky

en: Event Space Name
cs_CZ: Jméno Prostoru Události

en: Join Space
cs_CZ: Připojit Prostor

en: Lesson Space Link
cs_CZ: Odkaz na termín lekce

en: Create spaces for pending appointments
cs_CZ: Vytvořit prostor pro čekající schůzky

en: Location
cs_CZ: Místo

en: Locations
cs_CZ: Místa

en: Name
cs_CZ: Jméno

en: Name Ascending
cs_CZ: Jméno Vzestupně

en: Name Descending
cs_CZ: Jméno Sestupně

en: Need Help
cs_CZ: Potřebuji pomoc

en: No
cs_CZ: Ne

en: You don't have any employees here yet...
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádné zaměstnance...

en: There are no results...
cs_CZ: Žádné odpovídající výsledky...

en: You don't have any packages here yet...
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádné balíčky...

en: You don't have any services here yet...
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádné služby...

en: Note
cs_CZ: Poznámka

en: Note (Internal)
cs_CZ: Poznámka (Interní)

en: Notification
cs_CZ: Upomínka

en: of
cs_CZ: z

en: On-site
cs_CZ: Na místě

en: Here you can enable/disable On-Site payments for this service
cs_CZ: Zde můžete povolit/zakázat platbu za službu na místě

en: Open
cs_CZ: Otevřít

en: Opened
cs_CZ: Otevřeno

en: out of
cs_CZ: z

en: Package
cs_CZ: Balíček

en: Packages
cs_CZ: Balíčky

en: Package Price
cs_CZ: Cena Balíčku

en: Paid
cs_CZ: Zaplaceno

en: Partially Paid
cs_CZ: Částečně Zaplaceno

en: Payment
cs_CZ: Platba

en: Payment Method
cs_CZ: Platební metoda

en: Payment Status
cs_CZ: Stav Platby

en: Here you can select which payment methods will be available.<br/>If you disable all payment methods,<br/>then the default payment method from general settings will be used.
cs_CZ: Zde můžete zvolit které platební metody budou dostupné.<br/>Pokud zakážete všechny platební metody,<br/>potom bude nastavena výchozí hodnota plateb z hlavního nastavení.

en: You have disabled all available payment methods. This means that default payment method from general settings will be used.
cs_CZ: Zakázal jste všechny platební metody. Bude nastavena výchozí hodnota plateb z hlavního nastavení.

en: Some services/events have all payment methods disabled. This means that default payment method will be used for those services/events.
cs_CZ: Některé služby/události mají zakázané všechny platební metody. Pro tyto služby/události bude nastavena výchozí hodnota plateb z hlavního nastavení.

en: Pending
cs_CZ: Čekající

en: Period
cs_CZ: Období

en: Phone
cs_CZ: Telefon

en: <p>The <strong>Amelia</strong> plugin requires PHP version 5.5 or greater.</p>
cs_CZ: <p> <strong>Amelia</strong> plugin vyžaduje PHP verzi 5.5 nebo vyšší.</p>

en: Plugin Activation Error
cs_CZ: Chyba aktivace Pluginu

en: Pick a date range
cs_CZ: Zvolte rozsah

en: Please use the built-in Elementor shortcode widget instead of Amelia widget when adding Amelia to a popup
cs_CZ: Prosím použijte vestavěný Elementor shortcode widget místo Amelia widgetu pokud přidáváte Amelia do popup okna

en: Hide Employee Profile
cs_CZ: Skrýt profil zaměstnance

en: Recurring
cs_CZ: Opakující se

en: Daily
cs_CZ: Denně

en: Monthly
cs_CZ: Měsíčně

en: Weekly
cs_CZ: Týdně

en: Yearly
cs_CZ: Ročně

en: Rejected
cs_CZ: Zamítnuto

en: Rescheduled
cs_CZ: Odloženo

en: Package Appointments
cs_CZ: Balíček Schůzek

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Every:
cs_CZ: Každý:

en: Schedule
cs_CZ: Naplánovat

en: Please select date
cs_CZ: Prosím zvolte datum

en: Please select repeat period
cs_CZ: Prosím opakujte období

en: Please select repeat interval
cs_CZ: Prosím opakujte interval

en: Select Time
cs_CZ: Zvolit čas

en: Please select time
cs_CZ: Prosím zvolte čas

en: Service
cs_CZ: Služba

en: Services
cs_CZ: Služby

en: Settings has been saved
cs_CZ: Nastavení bylo uloženo

en: Showing
cs_CZ: Zobrazuji

en: Sort
cs_CZ: Seřadit

en: Status
cs_CZ: Stav

en: Status:
cs_CZ: Stav:

en: Success
cs_CZ: Úspěch

en: Text Mode
cs_CZ: Textový mód

en: HTML Mode
cs_CZ: HTML mód

en: to
cs_CZ: do

en: Today
cs_CZ: Dnes

en: Tomorrow
cs_CZ: Zítra

en: Total
cs_CZ: Celkem

en: Translate
cs_CZ: Přeložit

en: Translation
cs_CZ: Překlad

en: View
cs_CZ: Zobrazit

en: Friday
cs_CZ: Pátek

en: Monday
cs_CZ: Pondělí

en: Saturday
cs_CZ: Sobota

en: Sunday
cs_CZ: Neděle

en: Thursday
cs_CZ: Čtvrtek

en: Tuesday
cs_CZ: Úterý

en: Wednesday
cs_CZ: Středa

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: Join Zoom Meeting
cs_CZ: Připojit k Zoom konferenci

en: Start Zoom Meeting
cs_CZ: Zahájit k Zoom konferenci

en: Zoom Join Link (Participants)
cs_CZ: Link pro Zoom konferenci (hosté)

en: Zoom Start Link (Host)
cs_CZ: Link pro zahájení Zoom konference (Vlastník)

en: Zoom User
cs_CZ: Uživatel Zoom

en: Select Zoom User
cs_CZ: Vyberte Uživatele Zoom

en: Certain employees that are assigned to the service are not connected to Zoom users. Please go to employees' profiles and connect them to Zoom users in order to use this integration properly.
cs_CZ: Někteří zaměstnanci přiřazení k službě nejsou připojeni na službu Zoom uživatelé. Prosím jděte do záložky profily zaměstnanců a propojte Zoom účty aby integrace fungovala správně.

en: Unlimited
cs_CZ: Neomezené

en: Activate
cs_CZ: Aktivovat

en: Activation
cs_CZ: Aktivace

en: Plugin has been activated
cs_CZ: Plugin byl Aktivován

en: Plugin has been deactivated
cs_CZ: Plugin byl Deaktivován

en: It seems that Envato API is currently busy (please try again) or you don't have a valid purchase of Amelia
cs_CZ: Vypadá to že Envato API je zaneprázdněn (zkuste znovu) nebo nemáte validní nákup licence Amelia

en: Activation Settings
cs_CZ: Nastavení Aktivace

en: Use this setting to activate the plugin code so you can have access to auto updates of Amelia
cs_CZ: Použijte toto nastavení aby jste kód pluginu, aby jste měli přístup k aktualizacím Amelia

en: You have reached maximum number of registered domains
cs_CZ: Dosáhli jste maximálního počtu aktivovaných domén

en: Activate the plugin by entering Purchase code or using Envato API.
cs_CZ: Aktivujte plugin zadáním zakoupeného kódu nebo použitím Envato API.

en: The purchase code is invalid or it has expired
cs_CZ: Zadaný kód je neplatný nebo již vypršela platnost

en: Your purchase code has been hidden for security reasons. You can find it on your store page
cs_CZ: Váš licenční kód byl skryt z bezpečnostních důvodů. Naleznete ho ve Vaší "store" page"

en: Add New MetaData
cs_CZ: Přidat nová MetaData

en: Add New Role
cs_CZ: Přidat roli

en: Add New Web Hook
cs_CZ: Přidat Web Hook

en: Show Add To Calendar option to customers
cs_CZ: Ukázat možnost Přidat do kalendáře zákazníkům

en: Suggest customers to add an appointment to their calendar<br/>when booking is finalized.
cs_CZ: Vyzvat zákazníky aby si přidali schůzku do kalendáře<br/>když je rezervace dokončena.

en: Address
cs_CZ: ProAdresa

en: After
cs_CZ: Po

en: After with space
cs_CZ: Po s rezervou

en: Allow booking below minimum capacity
cs_CZ: Povolit rezervaci pod minimální kapacitou

en: Allow admin to book appointment at any time
cs_CZ: Povolit správci rezervovat schůzku kdykoli

en: If you enable this option, Admin will be able to book appointment at any time<br>(working hours, special days and days off for all employees will be ignored).
cs_CZ: Pokud povolíte tuto možnost, správce bude moci rezervovat schůzku kdykoli<br>(pracovní doba, speciální dny a volna pro všechny zaměstnance budou ignorovány).

en: Configure their days off
cs_CZ: Nastavit dny volna

en: Configure their services
cs_CZ: Nastavit Služby

en: Configure their schedule
cs_CZ: Nastavit jejich Harmonogram

en: Configure their special days
cs_CZ: Nastavit jejich speciální dny

en: Allow booking above maximum capacity
cs_CZ: Povolit rezervaci nad maximální limit

en: If this is disabled, your front-end customers won't be able to book appointment with Pending status above the maximum capacity.<br/>Once the maximum capacity is reached appointment will close and time slot will become unavailable.
cs_CZ: Pokud je tato volba zakázána vaši zákazníci nebudou moci rezervovat schůzky s čekajícím stavem nad maximální limit kapacity.<br/> Jakmile je dosaženo maximální kapacity schůzka se uzavře a časový prostor bude nedostupný.

en: If this is disabled, your front-end customers won't be able to submit a booking unless they fill in the minimum service capacity,<br/>but once they book for any capacity above minimum, the time slot will become unavailable for booking for others.<br/>If enabled, multiple customers will be able to book the same time slot, without having to fill in the minimum capacity.
cs_CZ: Pokud je tato volba zakázána vaši zákazníci nebudou moci rezervovat pokud nezaplní maximální kapacitu služby.<br/> Jakmile je dosaženo maximální kapacity schůzka se uzavře a časový prostor bude nedostupný.<br/>Pokud je povoleno více zákazníků může rezervovat stejný čas a nemusí vyplnit celou kapacitu.

en: Allow customers to reschedule their own appointments
cs_CZ: Povolit zákazníkům přesunout vlastní schůzky

en: Enable this option if you want to allow your customers to reschedule their own appointments.
cs_CZ: Zapněte pokud chcete Povolit zákazníkům přesunout vlastní schůzky.

en: Allow customers to delete their profile
cs_CZ: Povolit zákazníkům smazat jejich profil

en: Enable this option if you want to allow your customers to delete their profile data (bookings won't be deleted).
cs_CZ: Zaškrtněte pokud chcete povolit zákazníkům smazat jejich profil (rezervace nebudou smazány)

en: Manage their appointments
cs_CZ: Spravovat jejich Schůzky

en: Manage their events
cs_CZ: Spravovat jejich Události

en: Amelia Role
cs_CZ: Amelia role

en: Appointments Settings
cs_CZ: Nastavení Schůzek

en: Use these settings to manage frontend bookings
cs_CZ: Použijte toto nastavení pro správu frontendu rezervací

en: Automatically create Amelia Customer user
cs_CZ: Automaticky vytvořit Amelia uživatelský účet

en: If you enable this option every time a new customer schedules the appointment<br/>he will get Amelia Customer user role and automatic email with login details.
cs_CZ: Pokud povolíte tuto volbu, pokaždé když zákazník rezervuje schůzku<br/>bude mu založen Amelia zákaznický účet a bude zaslán email s přihlašovacími údaji.

en: Send all notifications to additional addresses
cs_CZ: Zaslat všechny upomínky na přidané adresy

en: Please enter email address
cs_CZ: Prosím vyplňte platnou emailovou adresu

en: Here you can enter additional email addresses where all notifications will be sent.<br/>To add an address click Enter.
cs_CZ: Zde můžete vyplnit další emailové adresy kam budou zaslány všechny upomínky.<br/>Pro přidání stiskněte Enter.

en: Send all SMS messages to additional numbers
cs_CZ: Poslat SMS dalším kontaktům

en: Please enter phone number
cs_CZ: Prosím vyplňte telefonní číslo

en: Here you can enter additional phone numbers where all SMS messages will be sent.<br/>To add a number click Enter.
cs_CZ: Zde můžete vyplnit další telefonní čísla kam budou zaslány všechny SMS upomínky.<br/>Pro přidání stiskněte Enter.

en: Before
cs_CZ: Před

en: Before with space
cs_CZ: Před s mezerou

en: Include service buffer time in time slots
cs_CZ: Zahrnout čas přípravy služby do časového slotu

en: If this option is enabled<br>time slots will be shown with included service buffer time
cs_CZ: Pokud je povoleno<br>bude zahrnut čas přípravy služby do časového slotu

en: Calendar
cs_CZ: Kalendář

en: Unsuccessful Cancellation Redirect URL
cs_CZ: Neúspěšné zrušení přesměrovacího URL

en: URL on which will user be redirected if appointment can't be canceled<br/>because of 'Minimum time required before canceling' value
cs_CZ: URL na které bude uživatel přesměrován pokud schůzka nemůže být zrušena<br/> z důvodu minimálního času nutného před zrušením

en: Successful Cancellation Redirect URL
cs_CZ: URL úspěšného zrušení

en: Please enter URL
cs_CZ: Prosím vyplňte URL

en: Comma-Dot
cs_CZ: Čárka-Tečka

en: Company
cs_CZ: Společnost

en: Company Settings
cs_CZ: Nastavení Společnosti

en: Use these settings to set up picture, name, address, phone and website of your company
cs_CZ: Použijte toto nastavení pro nastavení obrázku, adresy, tel. čísla a webu společnosti

en: Coupons
cs_CZ: Kupóny

en: Enable Google Meet
cs_CZ: Povolit Google Meet

en: Enable this option if you want to include Google Meet in your event.
cs_CZ: Povolte pokud chcete zahrnout Google Meet na vaší události.

en: Currency
cs_CZ: Měna

en: Custom Fields
cs_CZ: Vlastní pole

en: Add/edit custom fields
cs_CZ: Přidat/Upravit vlastní pole

en: Custom fields settings
cs_CZ: Nastavení Vlastních polí

en: Add Event's Attendees
cs_CZ: Přidat účastníky Události

en: Enable this option if you want your employees to see<br/>in the event customers that attend the appointment.
cs_CZ: Povolte pokud chcete aby vaši zaměstnanci viděli<br/>účastníky kteří se zúčastní schůzky.

en: Customer Panel Page URL
cs_CZ: URL Panelu zákazníka

en: Employee Panel Page URL
cs_CZ: URL Panelu zaměstnance

en: Enter here URL of the page with [ameliacustomerpanel] shortcode if you want to send it to your customers in notifications.<br/>Make sure to also add the placeholder in notification so the URL can be sent.
cs_CZ: Vložte URL stránky s [ameliacustomerpanel] shortcode pokud ji zákazníkům chcete zasílat v upomínkách .<br/>Ujistěte se že přidáte placeholder v upomínce tak aby URL mohlo být posláno.

en: Enter here URL of the page with [ameliaemployeepanel] shortcode if you want to send it to your employees in notifications.<br/>Make sure to also add the placeholder in notification so the URL can be sent.
cs_CZ: Vložte URL stránky s [ameliacustomerpanel] shortcode pokud ji zaměstnancům chcete zasílat v upomínkách .<br/>Ujistěte se že přidáte placeholder v upomínce tak aby URL mohlo být posláno.

en: Dashboard
cs_CZ: Rozcestník

en: 1 day
cs_CZ: Den

en: 2 days
cs_CZ: Dny

en: 3 days
cs_CZ: Dny

en: 4 days
cs_CZ: Dny

en: 5 days
cs_CZ: Dnů

en: 6 days
cs_CZ: Dnů

en: Days Off Settings
cs_CZ: Nastavení dnů volna

en: Use these settings to set company working hours and days off which will be applied for every employee
cs_CZ: Použijte pro nastavení pracovních hodin a dnů volna

en: Deactivate
cs_CZ: Deaktivovat

en: Default Appointment Status
cs_CZ: Výchozí Stav Schůzky

en: All appointments will be scheduled with the<br/>status you choose here.
cs_CZ: Všechny schůzky budou naplánovány s <br/>stav který vyberete zde.

en: Default items per page
cs_CZ: Výchozí počet na stránku

en: Default page on back-end
cs_CZ: Výchozí stránky back-endu

en: Default Payment Method
cs_CZ: Výchozí platební metoda

en: Default phone country code
cs_CZ: Výchozí telefonní předvolba země

en: Default Time Slot Step
cs_CZ: Výchozí velikost časového slotu

en: The Time Slot Step you define here will be applied<br/>for all time slots in the plugin.
cs_CZ: Časový slot který zde nastavíte bude použit<br/>pro všechny sloty v pluginu.

en: Description for Mollie
cs_CZ: Popis pro Mollie

en: Description for PayPal
cs_CZ: Popis pro PayPal

en: Description for Stripe
cs_CZ: Popis pro Stripe

en: Description for WooCommerce
cs_CZ: Popis pro WooCommerce

en: Dot-Comma
cs_CZ: Tečka-Čárka

en: Enable Labels Settings
cs_CZ: Zapnout nastavení Labelů

en: Disable this option if you want to translate these<br/>strings using the third party translation plugin.
cs_CZ: Vypněte pokud budete překládat tyto<br/> výrazy pomocí jiných pluginů.

en: Enable Customer Panel
cs_CZ: Povolit Panel zákazníka

en: Enable Employee Panel
cs_CZ: Povolit Panel zaměstnance

en: Enabled
cs_CZ: Zapnuto

en: Endpoint
cs_CZ: Konec

en: Enter here an endpoint if you are using Mailgun from EU countries
cs_CZ: Vyplňte konec pokut používáte Mailgun z evropských zemí

en: Please enter a valid URL with protocol (http:// or https://)
cs_CZ: Prosím vyplňte platnou URL s protokolem (http:// nebo http://)

en: Activate with Envato
cs_CZ: Aktivovat s Envato

en: Activated with Envato
cs_CZ: Aktivováno s Envato

en: Event Description
cs_CZ: Popis Události

en: Description of the event that will be displayed in the Google Calendar.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
cs_CZ: Popis Události který bude zobrazen v Kalendáři Google.<br/>Můžete najít dostupné placeholdery na stránce upozornění.

en: Description of the event that will be displayed in the Outlook Calendar.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
cs_CZ: Popis Události který bude zobrazen v Kalendáři Outlook.<br/>Můžete najít dostupné placeholdery na stránce upozornění.

en: Event Title
cs_CZ: Název Události

en: Title of the event that will be displayed in the Google Calendar.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
cs_CZ: Název Události který bude zobrazen v Kalendáři Google.<br/>Můžete najít dostupné placeholdery na stránce upozornění.

en: Title of the event that will be displayed in the Outlook Calendar.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
cs_CZ: Název Události který bude zobrazen v Kalendáři Outlook.<br/>Můžete najít dostupné placeholdery na stránce upozornění.

en: Meeting Title
cs_CZ: Název Schůzky

en: Title of the meeting that will be displayed in the Zoom.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
cs_CZ: Název Schůzky který bude zobrazen v Zoomu.<br/>Můžete najít dostupné placeholdery na stránce upozornění.

en: Meeting Agenda
cs_CZ: Agenda Schůzky

en: Agenda of the meeting that will be displayed in the Zoom.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
cs_CZ: Agenda Schůzky který bude zobrazena v Zoomu.<br/>Můžete najít dostupné placeholdery na stránce upozornění.

en: General
cs_CZ: Základní

en: General Settings
cs_CZ: Základní nastavení

en: Use these settings to define plugin general settings and default settings for your services and appointments
cs_CZ: Nastavte hlavní předvolby pluginu a výchozí nastavení pro vaše služby a schůzky

en: Google Map API Key
cs_CZ: Google Mapy API Klíč

en: Add Google Map API Key to show Google static map on<br/>"Locations" page.
cs_CZ: Přidejte API Klíč Google Map pro zobrazení statické mapy<br/>na stránce "Lokace".

en: Google Calendar Settings
cs_CZ: Nastavení Kalendáře Google

en: Allow synchronizing employee's calendar with Google Calendar for smoother personal scheduling
cs_CZ: Povolit synchronizaci kalendáře zaměstnance s Google kalendářem pro plynulejší uživatelskou správu

en: Zoom Settings
cs_CZ: Nastavení Zoom

en: Client ID
cs_CZ: Uživatelské ID

en: Client Secret
cs_CZ: Uživatelský tajný klíč

en: Application (client) ID
cs_CZ: Aplikace (uživatelské) ID

en: Click here to see how to obtain<br/>Google Client ID and Secret
cs_CZ: Klikněte zde pro zobrazení jak získat<br/>Google zákaznické ID a tajný klíč

en: Click here to see how to obtain<br/>Outlook Application (client) ID and Secret
cs_CZ: Klikněte zde pro zobrazení jak získat<br/>Outlook (zákaznické) ID a tajný klíč

en: Category
cs_CZ: Kategorie

en: Action
cs_CZ: Akce

en: Value
cs_CZ: Hodnota

en: Redirect URI
cs_CZ: Přesměrovací URL

en: This is the path in your application that users are redirected to after<br/>they have authenticated with Google. Add this URI in your Google<br/>project credentials under "Authorized redirect URIs".
cs_CZ: Sem bude uživatel přesměrován pokud ověřili s Google. Přidejte tento link ve vašem Google<br/>projektu pod "Autorizované přesměrovací URL".

en: This is the path in your application that users are redirected to after<br/>they have authenticated with Outlook. Add this URI in your Outlook<br/>application under "Redirect URIs".
cs_CZ: Sem bude uživatel přesměrován pokud ověřili s Outlook. Přidejte tento link ve vašem Outlook<br/>projektu pod "Přesměrovací URL".

en: Client Key
cs_CZ: Zákaznický klíč

en: Click here to see how to obtain<br/>Zoom API Key and Secret
cs_CZ: Klikněte zde aby jste se dozvěděli kde získat<br/>Zoom API klíč a tajný kód

en: Lesson Space API Key
cs_CZ: API klíč Prostoru Lekce

en: Integrations
cs_CZ: Integrace

en: Manage Google Calendar Integration, Outlook Calendar Integration, Zoom Integration and Web Hooks
cs_CZ: Spravujte Google kalendář Outlook, Zoom a Web Hooks

en: Identify country code by user's IP address
cs_CZ: Identifikovat kód země podle IP adresy

en: Insert Pending Appointments
cs_CZ: Vložit Čekající Schůzky

en: Enable this option if you want your employees to see<br/>appointments with pending status in their calendar.
cs_CZ: Povolit pokud zaměstnanci mají vidět<br/>schůzky se statusem "čekající" v jejich kalendáři.

en: Create Meetings For Pending Appointments
cs_CZ: Vytvořit Meeting pro čekající schůzky

en: Enable this option if you want to create zoom meetings for appointments with pending status.
cs_CZ: Povolit pokud chcete vytvořit Zoom meeting pro čekající schůzky.

en: Check customer's name for existing email when booking
cs_CZ: Zkontrolovat uživatelské jméno s emailovou adresou při rezervaci

en: Enable this option if you don't want to allow "existing customer"<br/>to use different first and last name when booking.
cs_CZ: Povolit pokud nechcete aby existující zákazník používal různá Jména při rezervaci.

en: Instructions
cs_CZ: Instrukce

en: Labels
cs_CZ: Štítky

en: Labels Settings
cs_CZ: Nastavení Štítků

en: Use these settings to change labels on frontend pages
cs_CZ: Nastavení štítků pro stránky frontendu

en: Use these settings to register URLs to which booking information will be sent when booking action occurs.
cs_CZ: Nastavení URL adres zasílaných při rezervaci.

en: Limit Number of Fetched Events
cs_CZ: Omezit počet načtených Událostí

en: Live API Key
cs_CZ: Live API Klíč

en: Live Client ID
cs_CZ: Live Uživatelské ID

en: Live Publishable Key
cs_CZ: Live publikovatelný klíč

en: Live Secret
cs_CZ: Live tajný klíč

en: Live Secret Key
cs_CZ: Live tajný klíč

en: Mail Service
cs_CZ: Emailová Služba

en: Mailgun API Key
cs_CZ: Mailgun API Klíč

en: Please enter Mailgun API key
cs_CZ: Prosím zadejte Mailgun API klíč

en: Mailgun Domain
cs_CZ: Mailgun Doména

en: Please enter Mailgun Domain
cs_CZ: Prosím vyplňte Mailgun doménu

en: Manage languages
cs_CZ: Spravovat Jazyky

en: Here you can define languages that you want to have in the plugin<br>for translating dynamic strings (names, descriptions, notifications).
cs_CZ: Zde můžete definovat Jazyky které chcete mít v pluginu<br>pro překlad dynamických proměnných (jména, popisy, notifikace)

en: Marketing Tools
cs_CZ: Marketingové nástroje

en: You can find available placeholders on the Notifications page
cs_CZ: Můžete najít dostupné placeholdery na upomínkové stránce

en: Minimum time required before booking
cs_CZ: Minimální čas před rezervací

en: Set the time before the appointment when customers<br/>will not be able to book the appointment.
cs_CZ: Nastavte čas před schůzkou kdy zákazníci<br/>nemohou provést rezervaci schůzky.

en: Minimum time required before canceling
cs_CZ: Minimální čas nutný před zrušením

en: Set the time before the appointment when customers<br/>will not be able to cancel the appointment.
cs_CZ: Nastavte čas před schůzkou kdy zákazníci<br/>nemohou provést rezervaci schůzky.

en: Minimum time required before rescheduling
cs_CZ: Minimální čas před změnou rezervace

en: Set the time before the appointment when customers<br/>will not be able to reschedule the appointment.
cs_CZ: Nastavte čas před schůzkou kdy zákazníci<br/>nemohou provést rezervaci schůzky.

en: Mollie Service
cs_CZ: Služby Mollie

en: Please enter test API Key
cs_CZ: Prosím zadejte testovací API klíč

en: Please enter live API Key
cs_CZ: Prosím zadejte live API klíč

en: 3 months
cs_CZ: 3 Měsíce

en: 6 months
cs_CZ: 6 Měsíců

en: Notification Settings
cs_CZ: Nastavení Upomínek

en: Use these settings to set your mail settings which will be used to notify your customers and employees
cs_CZ: Nastavte emaily pro notifikace zákazníků a zaměstnanců

en: Notify the customer(s) by default
cs_CZ: Výchozí nastavaní upozorňování zákazníků

en: Maximum Number Of Events Returned
cs_CZ: Maximální počet vrácených Událostí

en: Maximum number of events returned on one result page.<br/>It is recommended to use smaller number of returned<br/>events if your server performance is not so good.
cs_CZ: Maximální počet vrácených Událostí na jedné stránce.<br/>Je doporučeno nižší množství<br/>pokud je váš server méně výkonný.

en: Payments
cs_CZ: Platby

en: Payments Settings
cs_CZ: Nastavení Plateb

en: Use these settings to set price format, payment method and coupons that will be used in all bookings
cs_CZ: Zde nastavíte formát měny, platební metody a slevové kupony které budou použity pro rezervace

en: Please enter live ClientId
cs_CZ: Prosím zadejte live ClientId

en: Please enter live Secret
cs_CZ: Prosím zadejte live tajný klíč

en: PayPal Service
cs_CZ: Služba PayPal

en: Please enter test ClientId
cs_CZ: Prosím zadejte testovací ClientId

en: Please enter test Secret
cs_CZ: Prosím zadejte testovací tajný klíč

en: Period available for booking in advance
cs_CZ: Období dostupné pro rezervace předem

en: Set how far customers can book.
cs_CZ: Jak daleko mohou zákazníci rezervovat.

en: To receive automatic updates license activation is required. Please visit %s to activate Amelia.
cs_CZ: Pro automatické aktualizace je nutné aktivovat licenci. Prosím navštivte %s pro aktivaci Amelia.

en: Price Number Of Decimals
cs_CZ: Počet desetinných míst

en: Price Separator
cs_CZ: Oddělovač ceny

en: Price Symbol Position
cs_CZ: Pozice symbolu měny

en: Purchase code
cs_CZ: Platební kód

en: Enable Google reCAPTCHA
cs_CZ: Povolit Google reCAPTCHA

en: Enable this option if you want to add Google reCAPTCHA on the front-end booking forms
cs_CZ: Povolte pokud chcete přidat Google reCAPTCHA na front-end rezervačních formulářů

en: Add "Invisible Google reCaptcha"
cs_CZ: Přidat neviditelnou Google reCAPTCHA

en: If you enable this option Google reCAPTCHA will stay visible in the bottom right corner<br>but the plugin will check the user automatically, without the need to mark the checkbox.
cs_CZ: Při aktivaci Google reCAPTCHA bude viditelná ve spodním pravém rohu<br>ale plugin bude automaticky kontrolovat uživatele, bez nutnosti zaškrtávacích polí.

en: Google reCAPTCHA Site Key
cs_CZ: Google reCAPTCHA klíč stránky

en: Paste here the Site Key that you have got once you have signed up for the API key pair on Google reCAPTCHA.
cs_CZ: Vložte klíč stránky který jste obdrželi při registraci API klíče na Google reCAPTCHA.

en: Google reCAPTCHA Secret Key
cs_CZ: Google reCAPTCHA tajný klíč

en: Paste here the Secret Key that you have got once you have signed up for the API key pair on Google reCAPTCHA.
cs_CZ: Vložte tajný klíčkterý jste obdrželi při registraci API klíče na Google reCAPTCHA.

en: Please enter site key
cs_CZ: Prosím zadejte klíč stránky

en: Please enter secret
cs_CZ: Prosím zadejte tajný klíč

en: Redirect URL After Booking
cs_CZ: Přesměrování URL úspěšné rezervace

en: Customer will be redirected to this URL once he schedules the appointment.
cs_CZ: Zákazník bude přesměrován na tuto URL jakmile rezervuje termín schůzky.

en: Remove Google Calendar Busy Slots
cs_CZ: Odstranit zaneprázdněné termíny z kalendáře Google

en: Enable this option if you want to remove busy slots in<br/>Google Calendar from Employee's working schedule.
cs_CZ: Zapněte pokud chcete odstranit zaneprázdněné termíny<br/>kalendáře Google ze zaměstnancova pracovního rozvrhu.

en: Remove Outlook Calendar Busy Slots
cs_CZ: Odstranit zaneprázdněné termíny z kalendáře Outlook

en: Enable this option if you want to remove busy slots in<br/>Outlook Calendar from Employee's working schedule.
cs_CZ: Zapněte pokud chcete odstranit zaneprázdněné termíny<br/>kalendáře Outlook ze zaměstnancova pracovního rozvrhu.

en: Include Buffer time in Google events
cs_CZ: Zahrnout čas přípravy služby do časového slotu událostí Google

en: If you disable this option buffer time for scheduled appointments<br/>will not be added to the Google Calendar events.
cs_CZ: Pokud vypnete volbu čas přípravy pro rezervované schůzky<br/>nebude přidán do událostí kalendáře Google.

en: Include Buffer time in Outlook events
cs_CZ: Zahrnout čas přípravy služby do časového slotu kalendáře Outlook

en: If you disable this option buffer time for scheduled appointments<br/>will not be added to the Outlook Calendar events.
cs_CZ: Pokud vypnete volbu čas přípravy pro rezervované schůzky<br/>nebude přidán do událostí kalendáře Outlook.

en: Package placeholders
cs_CZ: Placeholdery Balíčků

en: Placeholders for package appointments that will be sent in email.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
cs_CZ: Placeholdery pro balíčky schůzek které budou odeslány emailem<br/>Můžete najít dostupné Placeholdery na stránce upomínek.

en: Recurring placeholders
cs_CZ: Opakující se placeholdery

en: Placeholders for recurring appointments that will be sent in email.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
cs_CZ: Placeholdery pro opakující se schůzky které budou odeslány emailem.<br/>Můžete najít dostupné Placeholdery na stránce upomínek.

en: Require password for login
cs_CZ: Vyžadovat heslo pro přihlášení

en: If you disable this option, your customers will be able to access customer panel with link that is sent to their email account.
cs_CZ: Pokud vypnete tuto volbu, zákazníci budou moci zobrazit panel zákazníka na URL odkazu který jim bude zaslán na email.

en: Set email as a mandatory field
cs_CZ: Nastavit email jako vyžadované pole

en: Set a phone number as a mandatory field
cs_CZ: Nastavit email jako vyžadované pole

en: Rest App Client ID
cs_CZ: Rest App uživatelské ID

en: Rest App Secret
cs_CZ: Rest App tajný klíč

en: Roles Settings
cs_CZ: Nastavení Rolí

en: Use these settings to define settings that will be applied for the specific Amelia roles
cs_CZ: Nastavení uživatelských rolí Amelia

en: Sandbox Mode
cs_CZ: Sandbox mód

en: Send Event Invitation Email
cs_CZ: Zaslat pozvánku na událost emailem

en: Enable this option if you want your customers to<br/>receive an email about the event.
cs_CZ: Povolit pokud chcete zákazníkům<br/>odeslat upozornění o události.

en: Send ics file in the notifications
cs_CZ: Připojit ICS pozvánku do emailu

en: Enable this option if you want to send ics file in email after booking.
cs_CZ: Povolit pokud chcete zákazníkům odeslat ICS soubor kalendáře po rezervaci události.

en: Sender Email
cs_CZ: Email Odesílatele

en: Please enter sender email
cs_CZ: Prosím vyplňte platnou emailovou adresu

en: Sender Name
cs_CZ: Jméno Odesílatele

en: Please enter sender name
cs_CZ: Prosím vyplňte Jméno odesílatele

en: Use service duration for booking a time slot
cs_CZ: Použít dobu trvání služby pro rezervaci časového slotu

en: Enable this option if you want to make time slot step<br/>the same as service duration in the booking process
cs_CZ: Povolte pokud chcete aby velikost rezervovaného slotu<br/>odpovídala délce trvání služby v procesu rezervace

en: Set MetaData and Description
cs_CZ: Nastavit MetaData a popisy

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: settings
cs_CZ: nastavení

en: Allow customers to see other attendees
cs_CZ: Povolit zákazníkům vidět ostatní účastníky

en: Enable this option if you want your customers to see<br/>all attendees in the appointment in their google calendar.
cs_CZ: Povolit pokud chcete aby zákazníci měli možnost vidět všechny účastníky v kalendáři Google.

en: Show booking slots in client time zone
cs_CZ: Zobrazit rezervační sloty v zákazníkově časovém pásmu

en: Enable this option if you want to show booking slots<br/>in client time zone.
cs_CZ: Povolit volbu pokud chcete zobrazit rezervační sloty<br/>v zákazníkově časovém pásmu.

en: SMTP Host
cs_CZ: SMTP host

en: Please enter SMTP host
cs_CZ: Prosím zadejte SMTP host

en: SMTP Password
cs_CZ: SMTP heslo

en: Please enter SMTP password
cs_CZ: Prosím vyplňte SMTP heslo

en: Please enter SMTP port
cs_CZ: Prosím zadejte SMTP Port

en: SMTP Secure
cs_CZ: SMTP zabezpečení

en: SMTP Username
cs_CZ: SMTP Uživatelské jméno

en: Please enter SMTP username
cs_CZ: Prosím vyplňte SMTP Uživatelské jméno

en: Space-Comma
cs_CZ: Mezera-Čárka

en: Space-Dot
cs_CZ: Mezera-Tečka

en: Load Entities on page load
cs_CZ: Načíst prvky při načtení stránky

en: Enable this option if you want to avoid AJAX calls<br>for fetching entities (services, employees, locations, packages, tags)
cs_CZ: Povolte pokud se chcete vyhnout volání AJAX<br>pro načítání prvků (služby, zaměstnanci, místa, balíčky, tagy)

en: Please enter live publishable key
cs_CZ: Prosím zadejte live veřejný klíč

en: Please enter live secret key
cs_CZ: Prosím zadejte live tajný klíč

en: Stripe Service
cs_CZ: Služba Stripe

en: SSL (HTTPS) is not enabled. You will not be able to process live Stripe transactions until SSL is enabled.
cs_CZ: SSL (HTTPS) není zapnuto. Nebude možné pokračovat v live Stripe transakcích dokud nebude SSL povoleno.

en: SSL (HTTPS) is not enabled. You will not be able to use Outlook Calendar integration until SSL is enabled.
cs_CZ: SSL (HTTPS) není zapnuto. Nebude možné pokračovat v užívání integrace kalendáře Outlook dokud nebude SSL povoleno.

en: Please enter test publishable key
cs_CZ: Prosím zadejte testovací veřejný klíč

en: Please enter test secret key
cs_CZ: Prosím zadejte testovací tajný klíč

en: Template for Event Title
cs_CZ: Vzor pro Název Události

en: Test API Key
cs_CZ: Testovací API klíč

en: Test Client ID
cs_CZ: Testovací Uživatelské ID

en: Test Mode
cs_CZ: Textový mód

en: Test Publishable Key
cs_CZ: Testovací veřejný klíč

en: Test Secret
cs_CZ: Testovací tajný klíč

en: Test Secret Key
cs_CZ: Testovací tajný klíč

en: Select Category
cs_CZ: Vybrat Kategorii

en: Select Service
cs_CZ: Vyberte Službu

en: Select Employee
cs_CZ: Vyberte Zaměstnance

en: Select Location
cs_CZ: Vyberte Místo

en: Select Package
cs_CZ: Vybrat Balíček

en: Select Event
cs_CZ: Vybrat Událost

en: 2 Way Sync
cs_CZ: Obousměrná synchronizace

en: Unable to deactivate plugin. Please try again later.
cs_CZ: Nepodařilo se deaktivovat Plugin, zkuste to prosím později.

en: Update for all
cs_CZ: Aktualizovat všechny

en: Attachment upload path
cs_CZ: Cesta pro nahrání příloh

en: If you leave this field empty, all attachments will be uploaded into the Wordpress uploads folder.
cs_CZ: Pokud toto pole necháte prázdné, všechny přílohy se budou ukládat do WP uploads adresáře.

en: View Activation Settings
cs_CZ: Zobrazit nastavení aktivace

en: View Appointments Settings
cs_CZ: Zobrazit Nastavení Schůzek

en: View Company Settings
cs_CZ: Zobrazit Nastavení Společnosti

en: View Working Hours & Days Off Settings
cs_CZ: Zobrazit nastavení pracovních hodin a dny volna

en: View General Settings
cs_CZ: Zobrazit Základní nastavení

en: View Google Calendar Settings
cs_CZ: Zobrazit Nastavení Kalendáře Google

en: View Integrations Settings
cs_CZ: Zobrazit nastaveníIntegrace

en: View Labels Settings
cs_CZ: Zobrazit Nastavení Štítků

en: View Notifications Settings
cs_CZ: Zobrazit nastavení upozornění

en: View Payments Settings
cs_CZ: Zobrazit Nastavení Plateb

en: View Roles Settings
cs_CZ: Zobrazit Nastavení Rolí

en: View Web Hooks Settings
cs_CZ: Zobrazit nastavení Web Hooks

en: Enable integration with WooCommerce
cs_CZ: Povolit integraci s WooCommerce

en: Select WooCommerce product
cs_CZ: Vybrat WooCommerce produkt

en: Here you can choose the product that will be used for WooCommerce integration.
cs_CZ: Zde můžete zvolit produkt který bude použitý pro integraci WooCommerce.

en: WooCommerce Service
cs_CZ: Služba WooCommerce

en: Hide WooCommerce cart when price is 0
cs_CZ: Skrýt WooCommerce košík pokud je cena 0

en: Failed
cs_CZ: Selhalo

en: Website
cs_CZ: Webová stránka

en: Web Hooks Settings
cs_CZ: Nastavení Web Hooks

en: Are you sure you want to delete this web hook
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tento Web Hook

en: Please select action
cs_CZ: Prosím zvolte Akci

en: Please enter name
cs_CZ: Prosím vyplňte Jméno

en: Type
cs_CZ: Typ

en: Please enter booking type
cs_CZ: Prosím vyplňte typ rezervace

en: Booking Completed
cs_CZ: Rezervace úspěšná

en: Booking Rescheduled
cs_CZ: Rezervace odložena

en: Booking Canceled
cs_CZ: Rezervace zrušena

en: Booking Status Changed
cs_CZ: Stav rezervace byl změněn

en: 1 week
cs_CZ: 1 Týden

en: 2 weeks
cs_CZ: 2 Týdny

en: 3 weeks
cs_CZ: 3 Týdny

en: 4 weeks
cs_CZ: 4 Týdny

en: Working Hours & Days Off
cs_CZ: Pracovní hodiny a dny volna

en: WP Role
cs_CZ: WP role

en: Hide Currency Symbol on the booking form
cs_CZ: Skrýt symbol měny v rezervačním formuláři

en: Custom Currency Symbol
cs_CZ: Vlastní symbol měny

en: Accepted
cs_CZ: Přijato

en: Already have an account?
cs_CZ: Máte již účet?

en: Amount:
cs_CZ: Cena:

en: Balance:
cs_CZ: Zůstatek:

en: Your balance has been recharged
cs_CZ: Váš zůstatek byl obnoven

en: This payment cannot be completed
cs_CZ: Platba nemohla být dokončena

en: This payment cannot be completed and your account has not been charged
cs_CZ: Platba nemohla být dokončena a platba nebyla započtena

en: Carrier:
cs_CZ: Nositel:

en: Change Alpha Sender ID
cs_CZ: Změnit Alpha ID odesílatele

en: Change Password
cs_CZ: Změnit heslo

en: Choose when
cs_CZ: Vybrat kdy

en: Configure placeholder
cs_CZ: Nastavit placeholder

en: Configure placeholder here
cs_CZ: Nastavit placeholder zde

en: Cost:
cs_CZ: Cena:

en: Create New Notification
cs_CZ: Vytvořit nové upozornění

en: To send this notification please add the following line in your cron
cs_CZ: Pro odeslání upozornění přidejte následující řádek do CRONu

en: Current Password:
cs_CZ: Současné heslo:

en: Please enter current password
cs_CZ: Prosím vyplňte současné heslo

en: Custom Amount
cs_CZ: Vlastní částka

en: Appointment Approved
cs_CZ: Schůzka Schválena

en: Appointment Canceled
cs_CZ: Schůzka Zrušena

en: Appointment Follow Up
cs_CZ: Schůzka odeslána

en: Appointment Next Day Reminder
cs_CZ: Připomínka zítřejší schůzky

en: Appointment Pending
cs_CZ: Čekající schůzka

en: Appointment Rejected
cs_CZ: Schůzka Zamítnuta

en: Appointment Rescheduled
cs_CZ: Schůzka Odložena

en: Customer Panel Access
cs_CZ: Přístup do panelu zákazníka

en: Birthday Greeting
cs_CZ: Narozeninové přání

en: Event Booked
cs_CZ: Událost Rezervována

en: Event Canceled By Attendee
cs_CZ: Událost Zrušena Klientem

en: Event Follow Up
cs_CZ: Událost odelána

en: Event Next Day Reminder
cs_CZ: Připomínka zítřejší události

en: Event Canceled By Admin
cs_CZ: Událost Zrušena Správcem

en: Event Rescheduled
cs_CZ: Událost Odložena

en: Other
cs_CZ: Jiné

en: Package Canceled
cs_CZ: Balíček zrušen

en: Package Purchased
cs_CZ: Balíček zakoupen

en: Customize SMS
cs_CZ: Vlastní SMS

en: Date:
cs_CZ: Datum:

en: Dear <b>%customer_full_name%</b>, <br><br>Thank you for choosing our company, <br> <b>%company_name%</b>
cs_CZ: Ahoj <b>%customer_full_name%</b>, <br><br>Děkuji že jsi si vybral/a právě mě, <br> <b>%company_name%</b>

en: Dear %customer_full_name%, 
                
    Thank you for choosing our company, 
    %company_name%
cs_CZ: Ahoj %customer_full_name%, 
                
    Děkuji že jsi si vybral/a právě mě, 
    %company_name%

en: Hi <b>%employee_full_name%</b>, <br><br>Thank you, <br> <b>%company_name%</b>
cs_CZ: Zdraví <b>%employee_full_name%</b>, <br><br>Děkuji, <br> <b>%company_name%</b>

en: Hi %employee_full_name%, 
                
    Thank you, 
    %company_name%
cs_CZ: Zdraví %employee_full_name%, 
                
    Děkuji, 
    %company_name%

en: Delivered
cs_CZ: Doručeno

en: Are you sure you want to delete this notification? <br> You can't undo this action
cs_CZ: Jsi si jistý že chceš smazat tuto notifikaci?<br> Tato operace nelze vrátit

en: Don't have an account?
cs_CZ: Nemáte účet?

en: Duplicate of
cs_CZ: Kopie

en: Edit Notification
cs_CZ: Upravit Upomínku

en: Email Notifications
cs_CZ: Emailové upozornění

en: Email Placeholders
cs_CZ: Emailové Placeholdery

en: This email address is already being used
cs_CZ: Tento email je již používán

en: Please enter password
cs_CZ: Prosím vyplňte heslo

en: Please enter recipient email
cs_CZ: Prosím vyplňte emailovou adresu příjemce

en: Please enter recipient phone
cs_CZ: Prosím vyplňte telefonní číslo příjemce

en: Please enter a valid phone number
cs_CZ: Prosím vyplňte platné telefonní číslo

en: Forgot Password?
cs_CZ: Zapomenuté heslo?

en: You have entered an incorrect email
cs_CZ: Vyplnili jste neplatný email

en: You have entered an incorrect password
cs_CZ: Heslo je nesprávné

en: Insert email placeholders
cs_CZ: Vložte emailové placeholdery

en: Choose one of the placeholders from the lists below, click on it to copy and then paste into the template.
cs_CZ: Vyberte jeden z placeholderů ze seznamu níže, klikněte pro zkopírování a poté vložte do vzoru.

en: Invalid Token
cs_CZ: Neplatný token

en: Loading...
cs_CZ: Načítám...

en: Logout
cs_CZ: Odhlásit

en: Message:
cs_CZ: Vzkaz:

en: messages
cs_CZ: zprávy

en: New Password:
cs_CZ: Nové Heslo:

en: Please enter new password
cs_CZ: Prosím vyplňte nové heslo

en: There are no SMS messages...
cs_CZ: Nejsou zde žádné SMS zprávy...

en: Notification is enabled
cs_CZ: Upozornění Zapnuto

en: Notification has not been saved
cs_CZ: Upozornění nebylo uloženo

en: Notification has been saved
cs_CZ: Nastavení bylo uloženo

en: Notification has not been deleted
cs_CZ: Upozornění nebylo smazáno

en: Notification has been deleted
cs_CZ: Upozornění bylo smazáno

en: Scheduled notification
cs_CZ: Naplánovaná Upomínka

en: Appointment status
cs_CZ: Stav Schůzky

en: Event action
cs_CZ: Akce Události

en: Notification Template
cs_CZ: Vzor Upomínky

en: Action triggered notification
cs_CZ: Akcí spuštěná Upomínka

en: Notification Type
cs_CZ: Typ Upomínky

en: Notifications
cs_CZ: Upomínky

en: Package Appointments List
cs_CZ: Seznam Balíčků Schůzek

en: Paddle
cs_CZ: Pádlo

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Password:
cs_CZ: Heslo:

en: Password has been changed
cs_CZ: Heslo bylo změněno

en: Password must have a length between 5 and 40 characters
cs_CZ: Heslo musí mít minimálně 5 a maximálně 40 znaků

en: Your password has been reset successfully
cs_CZ: Heslo bylo úspěšně obnoveno

en: Password must not contain whitespace
cs_CZ: Heslo nesmí obsahovat mezery

en: Passwords do not match
cs_CZ: Hasla se neshodují

en: Payment History
cs_CZ: Historie Plateb

en: Unable to retrieve payments results
cs_CZ: Není možné získat výsledek platby

en: Payment ID
cs_CZ: ID Platby

en: Payment ID:
cs_CZ: ID Platby:

en: payments
cs_CZ: platby

en: Cancel Appointment Link
cs_CZ: Zrušit odkaz Schůzky

en: Date of the appointment
cs_CZ: Termín Schůzky

en: Date & Time of the appointment
cs_CZ: Datum a čas Schůzky

en: Duration of the appointment
cs_CZ: Trvání Schůzky

en: End time of the appointment
cs_CZ: Čas konce Schůzky

en: Id of the appointment
cs_CZ: ID Schůzky

en: Appointment notes
cs_CZ: Poznámky Schůzky

en: Appointment price
cs_CZ: Cena Schůzky

en: Appointment deposit
cs_CZ: Záloha Schůzky

en: Status of the appointment
cs_CZ: Stav Schůzky

en: Start time of the appointment
cs_CZ: Čas zahájení Schůzky

en: Attendee code
cs_CZ: Kód klienta

en: Booked Customer (full name, email, phone)
cs_CZ: Zákazník s rezervací (celé jméno, email, telefon)

en: Number of persons
cs_CZ: Počet osob

en: Category name
cs_CZ: Jméno Kategorie

en: Company address
cs_CZ: Adresa Společnosti

en: Company name
cs_CZ: Jméno společnosti

en: Company phone
cs_CZ: Telefon Společnosti

en: Company website
cs_CZ: Webová stránka společnosti

en: Used Coupon
cs_CZ: Použitý Kupon

en: Customer Panel Access Link
cs_CZ: Odkaz na panel zákazníka

en: Customer email
cs_CZ: Email Zákazníka

en: Employee Panel Access Link
cs_CZ: Odkaz na panel zaměstnance

en: Customer first name
cs_CZ: Křestní Jméno zákazníka

en: Customer full name
cs_CZ: Celé Jméno zákazníka

en: Customer last name
cs_CZ: Příjmení zákazníka

en: Customer note
cs_CZ: Poznámka zákazníka

en: Customer phone
cs_CZ: Telefon Zákazníka

en: Employee email
cs_CZ: Email Zaměstnance

en: Employee first name
cs_CZ: Křestní Jméno Zaměstnance

en: Employee full name
cs_CZ: Celé Jméno Zaměstnance

en: Employee last name
cs_CZ: Příjmení Zaměstnance

en: Employee name, email & phone
cs_CZ: Jméno, email a telefon Zaměstnance

en: Employee note
cs_CZ: Poznámka zaměstnance

en: Employee phone
cs_CZ: Telefon Zaměstnance

en: Employee photo
cs_CZ: Foto Zaměstnance

en: Cancel Event Link
cs_CZ: Zrušit odkaz Události

en: Event description
cs_CZ: Popis Události

en: Event tickets
cs_CZ: Lístky Události

en: End date of the event
cs_CZ: Datum konce Události

en: End date & time of the event
cs_CZ: Datum a čas konce Události

en: End time of the event
cs_CZ: Čas konce Události

en: Event name
cs_CZ: Jméno Události

en: Date period of the event
cs_CZ: Datum období Události

en: Date & Time period of the event
cs_CZ: Datum a čas období Události

en: Event price
cs_CZ: Cena Události

en: Event deposit
cs_CZ: Záloha Události

en: Start date of the event
cs_CZ: Datum zahájení Události

en: Start date & time of the event
cs_CZ: Datum a čas zahájení Události

en: Start time of the event
cs_CZ: Čas zahájení Události

en: Selected extras
cs_CZ: Vybrané extra služby

en: Location address
cs_CZ: Adresa Místo

en: Location description
cs_CZ: Popis Místa

en: Location name
cs_CZ: Název Místa

en: Location phone
cs_CZ: Telefon Místa

en: Package appointments details
cs_CZ: Detaily Balíčku Schůzek

en: Package name
cs_CZ: Název Balíčku

en: Package description
cs_CZ: Popis Balíčku

en: Package appointments list placeholder set up
cs_CZ: Nastavení seznamu placeholderů Balíčků schůzek

en: Package duration
cs_CZ: Trvání Balíčku

en: Package price description
cs_CZ: Popis Ceny Balíčku

en: Package deposit
cs_CZ: Záloha za Balíček

en: Set what details you want to send to your customers/employees about their packages.
cs_CZ: Nastavit jaké detaily chcete zasílat vašim zákazníkům/zaměstnancům ohledně jejich balíčků.

en: Recurring appointments details
cs_CZ: Detaily opakujících se schůzek

en: Recurring appointments details placeholder set up
cs_CZ: Nastavení seznamu placeholderů opakujících se schůzek

en: Set what details you want to send to your customers/employees about their recurring appointments.
cs_CZ: Nastavit jaké detaily chcete zasílat vašim zákazníkům/zaměstnancům ohledně jejich opakujících se schůzek.

en: Service or Event description
cs_CZ: Popis Služby nebo Události

en: Service or Event name
cs_CZ: Jméno Služby nebo Události

en: Service description
cs_CZ: Popis Služby

en: Service duration
cs_CZ: Doba trvání Služby

en: Service name
cs_CZ: Jméno Služby

en: Service price
cs_CZ: Cena Služby

en: Time Zone
cs_CZ: Časové pásmo

en: Zoom Start Meeting (Hosts) Link
cs_CZ: Start Zoom meetingu (Vlastník) odkaz

en: Date periods of the event with Zoom start links
cs_CZ: Období data události s odkazy na začátek Zoom

en: Date & Time periods of the event with Zoom start links
cs_CZ: Období data a času události s odkazy na začátek Zoom

en: Zoom Join Meeting (Participants) Link
cs_CZ: Link pro Zoom konferenci (hosté)

en: Date periods of the event with Zoom join links
cs_CZ: Období data události s odkazy na začátek Zoom

en: Date & Time periods of the event with Zoom join links
cs_CZ: Období data a času události s odkazy na začátek Zoom

en: Google Meet Join Link
cs_CZ: Google Meet Odkaz

en: Phone:
cs_CZ: Telefon:

en: Custom fields
cs_CZ: Vlastní pole

en: Placeholders
cs_CZ: Placeholdery

en: Placeholder Copied
cs_CZ: Placeholder zkopírován

en: Prepared
cs_CZ: Připoraveno

en: Price
cs_CZ: Cena

en: Pricing
cs_CZ: Ceník

en: Unable to retrieve pricing
cs_CZ: Není možné načíst Ceníky

en: Employee Panel Access
cs_CZ: Přístup do panelu zaměstnance

en: Employee Panel Recovery
cs_CZ: Obnovení panelu zaměstnance

en: Queued
cs_CZ: Ve frontě

en: Please enter new password again
cs_CZ: Prosím vyplňte nové heslo znovu

en: Recharge
cs_CZ: Dobít

en: Recharge Balance
cs_CZ: Dobít zůstatek

en: Recharge Custom Amount
cs_CZ: Dobít Vlastní částku

en: Recipient Email
cs_CZ: Email příjemce

en: Recipient Phone
cs_CZ: Telefonní číslo příjemce

en: Account recovery email has been sent
cs_CZ: Email pro obnovení účtu byl odeslán

en: Once set, this placeholder applies to all types of notifications where it is added
cs_CZ: Když je nastaveno tento placeholder se aplikuje na všechny typy upozornění kde je přidán

en: Refresh
cs_CZ: Obnovit

en: Requires Scheduling Setup
cs_CZ: Vyžaduje nastavení plánování

en: Reset Password
cs_CZ: Obnovit Heslo

en: Re-type New Password:
cs_CZ: Prosím vyplňte nové heslo:

en: On the same day
cs_CZ: Ve stejný den

en: Scheduled After Appointment
cs_CZ: Naplánováno po schůzce

en: Scheduled After Event
cs_CZ: Naplánováno po události

en: Scheduled For Before Appointment
cs_CZ: Naplánováno před schůzkou

en: Scheduled For
cs_CZ: Naplánováno pro

en: Security
cs_CZ: Bezpečnost

en: Segments:
cs_CZ: Segmenty:

en: Please select email template
cs_CZ: Prosím vyberte vzor emailu

en: Send
cs_CZ: Odeslat

en: Send only this notification
cs_CZ: Odeslat pouze tuto Upomínku

en: If this is selected the default notification will not be sent for the selected services
cs_CZ: Pokud je zvoleno, nebude se odesílat výchozí upomínka pro vybrané služby

en: If this is selected the default notification will not be sent for the selected events
cs_CZ: Pokud je zvoleno, nebude se odesílat výchozí upomínka pro vybrané události

en: Send Recovery Email
cs_CZ: Zaslat obnovovací email

en: Send Test Email
cs_CZ: Poslat zkušební email

en: Send Test SMS
cs_CZ: Poslat zkušební SMS

en: Alpha Sender ID:
cs_CZ: Alpha ID odesílatele:

en: Special characters are not allowed
cs_CZ: Speciální znaky nejsou povoleny

en: Sender ID supports up to 11 characters
cs_CZ: ID odesílatele podporuje až 11 znaků

en: Your ID must include at least one letter
cs_CZ: Vaše ID musí obsahovat alespoň jedno písmeno

en: Alpha Sender ID can't be empty
cs_CZ: Alpha ID odesílatele nemůže být prázdné

en: Alpha Sender ID has been saved
cs_CZ: Alpha ID odesílatele bylo uloženo

en: Sent
cs_CZ: Odesláno

en: </> Show Email Placeholders
cs_CZ: </> zobrazit Emailové Placeholdery

en: </> Show SMS Placeholders
cs_CZ: </> zobrazit SMS Placeholdery

en: Sign In
cs_CZ: Přihlásit

en: Sign Up
cs_CZ: Registrovat

en: SMS History
cs_CZ: Historie SMS

en: SMS Notifications
cs_CZ: SMS Upomínky

en: SMS Placeholders
cs_CZ: SMS placeholdery

en: If you are from a country where VAT or GST applies, a VAT/GST charge will be added to the transaction.
cs_CZ: Pokud jste ze země kde se platí DPH. Bude DPH přidáno k finální ceně.

en: Subject
cs_CZ: Předmět

en: Email has not been sent
cs_CZ: Email nebyl odeslán

en: Email has been sent
cs_CZ: Email byl odeslán

en: To be able to send test email please configure "Sender Email" in Notification Settings.
cs_CZ: Aby jste mohli odeslat zkušební email nastavte "Email Odesílatele" v Nastavení Upomínek.

en: SMS has not been sent
cs_CZ: SMS nebyla odeslána

en: SMS has been sent
cs_CZ: SMS byla odeslána

en: To be able to send test SMS please recharge your balance.
cs_CZ: Aby jste mohli odeslat zkušební SMS dobijte kredit.

en: Time
cs_CZ: Čas

en: Time:
cs_CZ: Čas:

en: To Customer
cs_CZ: Zákazníkovi

en: To Employee
cs_CZ: Zaměstnanci

en: Token has been expired
cs_CZ: Tokenu již vypršela platnost

en: Type:
cs_CZ: Typ:

en: Undelivered
cs_CZ: Nedoručeno

en: User:
cs_CZ: Uživatel:

en: User Profile
cs_CZ: Profil Uživatele

en: Use placeholder:
cs_CZ: Použít placeholder:

en: View Message
cs_CZ: Zobrazit Zprávu

en: View pricing for:
cs_CZ: Zobrazit ceník pro:

en: View Profile
cs_CZ: Zobrazit profil

en: # of appointments
cs_CZ: Počet schůzek

en: Sum of payments
cs_CZ: Součet Plateb

en: # of Hours in appointment
cs_CZ: Počet Hodin na schůzkách

en: % of load
cs_CZ: % Vytížení

en: Approved Appointments
cs_CZ: Schválených Schůzek

en: Indicates the number of approved appointments<br/>for a chosen date range.
cs_CZ: Zobrazuje počet schválených schůzek<br/>pro vybrané období.

en: Average Bookings
cs_CZ: Průměrný počet rezervací

en: Shows the average number of bookings per day<br/>for the selected date range.
cs_CZ: Zobrazuje počet rezervací za den<br/>pro vybrané období.

en: Interests / Conversions
cs_CZ: Výdělky/Konverze

en: Shows the number of views for the employee/service/location<br/>vs. the number of times they were booked during<br/>the selected date range.
cs_CZ: Zobrazuje počet zobrazení pro zaměstnance/službu/místo<br/>proti počtu rezervací<br/>pro vybrané období.

en: Indicates the number of new and returning customers<br/>for the selected date range.
cs_CZ: Zobrazuje počet nových vs vracejících se zákazníků<br/>pro vybrané období.

en: New
cs_CZ: Noví

en: There are no appointments for today
cs_CZ: Na Dnes nemáte žádné schůzky

en: You don't have any upcoming appointments yet
cs_CZ: Dnes nemáte žádné nadcházející schůzky

en: Times bought
cs_CZ: Počet zakoupení

en: Pending Appointments
cs_CZ: Čekajících Schůzek

en: Shows the number of pending appointments<br/>in the selected date range.
cs_CZ: Zobrazuje počet čekajících schůzek<br/>pro vybrané období.

en: Percentage of Load
cs_CZ: Vytížení

en: Indicates the percentage of occupied time against available time for appointments<br/>in the chosen date range.
cs_CZ: Zobrazuje procento zabraného vs volného času pro schůzky<br/>pro vybrané období.

en: Returning
cs_CZ: Vracející se

en: Revenue
cs_CZ: Zisk

en: Shows the total income for paid appointments<br/>in the chosen date range.
cs_CZ: Zobrazuje celkové příjmy za placené schůzky<br/>pro vybrané období.

en: Today's appointments
cs_CZ: Dnešní schůzky

en: Views
cs_CZ: Zobrazeno

en: Hello
cs_CZ: Ahoj

en: You have
cs_CZ: máš

en: and
cs_CZ: a

en: for today
cs_CZ: na dnešek

en: Upcoming appointments
cs_CZ: Nadcházející Schůzky

en: Trafft
cs_CZ: Doprava

en: Cloud-hosted appointment scheduling and business automation software from the authors of Amelia plugin.
cs_CZ: Cloudově hostovaná aplikace pro plánování a automatizaci podnikání od autorů Amelia pluginu.

en: No hosting, installation or configuration needed, website builder included!
cs_CZ: Žádný hosting, instalace nebo nastavování není nutné, konfigurátor webu zahrnutý!

en: Special offer for all Amelia users! Apply "TRAFFTAMELIA30" coupon code during the checkout, and get a 30% discount for any plan!
cs_CZ: Speciální nabídka pro všechny uživatele Amelia! Použijte "TRAFFTAMELIA30" kód během platby a získejte slevu 30% na všechny plány!

en: Don't show again
cs_CZ: Už nezobrazovat

en: Learn More
cs_CZ: Dozvědět se více

en: Add Break
cs_CZ: Přidat přestávku

en: Add Day Off
cs_CZ: Přidat den volna

en: Enter holiday or day off name
cs_CZ: Vyplňte jméno svátku nebo dne volna

en: Add Period
cs_CZ: Přidat Období

en: Add Special Day
cs_CZ: Přidat speciální Den

en: Apply to All Days
cs_CZ: Uplatnit pro všechny dny

en: Breaks
cs_CZ: Přestávky

en: Company Days off
cs_CZ: Dny volna společnosti

en: Company Days Off Settings
cs_CZ: Nastavení dnů volna společnosti

en: Company Working Hours Settings
cs_CZ: Nastavení pracovních hodin společnosti

en: You will change working hours setting which is also set for each employee separately. Do you want to update it for all employees?
cs_CZ: Chystáte se změnit pracovní hodiny které jsou nastaveny pro zaměstnance zvlášť. Chcete změnu uplatnit také pro všechny zaměstnance?

en: Day Off name
cs_CZ: Název dne volna

en: Days Off
cs_CZ: Dny volna

en: Please enter date
cs_CZ: Prosím zvolte datum

en: Repeat Yearly
cs_CZ: Opakovat Ročně

en: Edit Company Days off
cs_CZ: Dny volna společnosti

en: Employee Days off
cs_CZ: Dny volna zaměstnance

en: Once Off
cs_CZ: Jednorázové volno

en: Pick a date or range
cs_CZ: Zvolte rozsah

en: Pick a year
cs_CZ: Zvolte rok

en: Reflects on
cs_CZ: Odráží se na

en: Repeat Every Year
cs_CZ: Opakovat každý rok

en: Save Special Day
cs_CZ: Uložit speciální den

en: Set Break Time
cs_CZ: Zvolit čas dovolené

en: Set Work Time
cs_CZ: Zvolit pracovní čas

en: Please enter end time
cs_CZ: Zadejte Čas konce

en: Please enter start time
cs_CZ: Zadejte čas zahájení

en: Work Hours
cs_CZ: Pracovní Hodiny

en: Break Hours
cs_CZ: Hodiny volna

en: Working Hours & Days Off Settings
cs_CZ: Nastavení pracovních hodin a dnů volna

en: Please Wait
cs_CZ: Prosím čekejte

en: Hide
cs_CZ: Skrýt

en: Show
cs_CZ: Zobrazit

en: Visible
cs_CZ: Viditelné

en: Add Location
cs_CZ: Přidat Místo

en: Start by clicking the Add Location button
cs_CZ: Začněte kliknutím na tlačítko Přidat Místo

en: Are you sure you want to delete this location?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat toto Místo?

en: Are you sure you want to duplicate this location?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete kopírovat toto místo?

en: Are you sure you want to hide this location?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete skrýt toto místo?

en: Are you sure you want to show this location?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete zobrazit toto místo?

en: Edit Location
cs_CZ: Upravit Místo

en: Please enter address
cs_CZ: Prosím vyplňte adresu

en: Latitude
cs_CZ: Zeměpisná šířka

en: Location Address
cs_CZ: Adresa Místa

en: Location has been deleted
cs_CZ: Místo bylo smazáno

en: Your Location is hidden
cs_CZ: Místo je skryto

en: Location has been saved
cs_CZ: Místo bylo uloženo

en: Your Location is visible
cs_CZ: Místo je viditelné

en: locations
cs_CZ: místa

en: Search Locations...
cs_CZ: Vyhledat místa...

en: Longitude
cs_CZ: Zeměpisná délka

en: Map
cs_CZ: Mapa

en: New Location
cs_CZ: Nové Místo

en: You don't have any locations here yet...
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádná Místa...

en: This is not the right address?
cs_CZ: Toto není správná Adresa?

en: Pin Icon
cs_CZ: Připnout ikonu

en: Add Category
cs_CZ: Přidat Kategorii

en: Add Extra
cs_CZ: Přidat Extra

en: Add Image
cs_CZ: Přidat obrázek

en: Add Package
cs_CZ: Přidat Balíček

en: Add Service
cs_CZ: Přidat Službu

en: Available Images
cs_CZ: Dostupné obrázky

en: Show "Bringing anyone with you" option
cs_CZ: Zobrazit volbu "beru někoho s sebou"

en: Hide this option to allow only individual people to<br/>book a group appointment without the possibility<br/>to come with somebody.
cs_CZ: Skryjte pro povolení pouze jednotlivců<br/>rezervovat skupinovou schůzku bez možnosti<br/>vzít někoho sebou.

en: Categories
cs_CZ: Kategorie

en: Unable to delete category
cs_CZ: Není možné smazat kategorii

en: Categories positions has been saved
cs_CZ: Pozice kategorií byly uloženy

en: Unable to save categories positions
cs_CZ: Pozice kategorií nebylo možné uložit

en: Unable to add category
cs_CZ: Není možné přidat kategorii

en: Category has been deleted
cs_CZ: Kategorie byla smazána

en: Category has been duplicated
cs_CZ: Kategorie byla duplikována

en: Category has been saved
cs_CZ: Kategorie byla uložena

en: Unable to save category
cs_CZ: Není možné uložit kategorii

en: Start by clicking the Add Category button
cs_CZ: Začněte kliknutím na tlačítko přidat Kategorii

en: Start by clicking the Add Package button
cs_CZ: Začněte kliknutím na tlačítko přidat Balíček

en: Start by clicking the Add Service button
cs_CZ: Začněte kliknutím na tlačítko přidat Službu

en: Are you sure you want to delete this service?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tuto službu?

en: Are you sure you want to duplicate this service?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete duplikovat tuto službu?

en: You will change a setting which is also set for each employee separately. Do you want to update it for all employees?
cs_CZ: Změníte nastavení které je také nastaveno pro každého zaměstnance zvlášť. Chcete nastavení aktualizovat pro všechny zaměstnance?

en: Are you sure you want to hide this service?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete skrýt tuto službu?

en: Are you sure you want to show this service?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete zobrazit tuto službu?

en: Are you sure you want to delete this package?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tento Balíček?

en: Are you sure you want to duplicate this package?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete duplikovat tento balíček?

en: Are you sure you want to hide this package?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete skrýt tento balíček?

en: Are you sure you want to show this package?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete zobrazit tento balíček?

en: Are you sure you want to delete this category
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tuto Kategorii

en: Are you sure you want to delete this extra
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tento Extra

en: Edit Package
cs_CZ: Upravit Balíček

en: Edit Service
cs_CZ: Upravit Službu

en: Please enter extra name
cs_CZ: Prosím vyplňte Jméno extra

en: Please enter extra price
cs_CZ: Prosím vyplňte cenu Extra

en: Price must be non-negative number
cs_CZ: Cena nesmí být záporná

en: Please enter price
cs_CZ: Prosím vyplňte cenu

en: Unable to delete extra
cs_CZ: Není možné smazat Extra

en: Gallery
cs_CZ: Galerie

en: Maximum Capacity
cs_CZ: Maximální kapacita

en: Here you can set the maximum number of persons<br/>per one appointment.
cs_CZ: Zde nastavíte maximální počet osob<br/>pro schůzku.

en: Maximum Quantity
cs_CZ: Maximální počet

en: Minimum Capacity
cs_CZ: Maximální kapacita

en: Here you can set the minimum number of persons<br/>per one booking of this service.
cs_CZ: Zde nastavíte maximální počet osob<br/>pro rezervaci služby.

en: The price will multiply by the number of people
cs_CZ: Cena se násobí počtem osob

en:  If you disable this option the price will be the same<br/>regardless of how many customers book in the group appointment.
cs_CZ:  Pokud vypnete volbu cena se nebude měnit<br/> na základě počtu osob v rezervaci.

en: New Category
cs_CZ: Nová Kategorie

en: New Package
cs_CZ: Nový Balíček

en: New Service
cs_CZ: Nová Služba

en: You don't have any categories here yet...
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádné kategorie...

en: Book Appointment
cs_CZ: Rezervovat schůzku

en: Package Details
cs_CZ: Detaily Balíčku

en: Package is hidden
cs_CZ: Balíček je skrytý

en: Package has been saved
cs_CZ: Balíček byl uložen

en: Package is visible
cs_CZ: Balíček je Viditelný

en: Package has been deleted
cs_CZ: Balíček byl smazán

en: Sort Packages:
cs_CZ: Seřadit Balíčky:

en: Calculated price
cs_CZ: Vypočítaná Cena

en: Calculated price for package
cs_CZ: Vypočítaná Cena Balíčku

en: Custom price
cs_CZ: Vlastní Cena

en: Packages positions has been saved
cs_CZ: Pozice Balíčků byly uloženy

en: Unable to save packages positions
cs_CZ: Pozice Balíčků nebylo možné uložit

en: Number of appointments
cs_CZ: Počet schůzek

en: A number of appointments included in the package for this service.
cs_CZ: Počet schůzek zahrnutých v balíčku služby.

en: Minimum bookings required
cs_CZ: Minimální počet rezervací

en: A minimum number of appointments a customer needs to schedule at the moment of booking.
cs_CZ: Minimální počet rezervací zákazník musí provést při rezervaci.

en: Maximum bookings required
cs_CZ: Maximální počet rezervací

en: A maximum number of appointments a customer can schedule at the moment of booking.
cs_CZ: Maximální počet rezervací zákazník musí provést při rezervaci.

en: Please select select at least one service
cs_CZ: Prosím vyberte alspoň jednu Službu

en: Please select category
cs_CZ: Prosím zvolte Kategorii

en: Please select duration
cs_CZ: Prosím zvolte dobu trvání

en: Please select select at least one employee
cs_CZ: Prosím vyberte alespoň jednoho zaměstnance

en: Buffer Time After
cs_CZ: Čas přípravy po

en: Time after the appointment (rest, clean up, etc.),<br/>when another booking for same service and<br/>employee cannot be made.
cs_CZ: Čas po schůzce (odpočinek, úklid atd.),<br/>kdy nemůže být naplánována jiná služba<br/> od stejného zaměstnance.

en: Buffer Time Before
cs_CZ: Čas přípravy před rezervací

en: Time needed to prepare for the appointment, when<br/>another booking for same service and employee<br/>cannot be made.
cs_CZ: Čas před schůzkou (odpočinek, úklid atd.),<br/>kdy nemůže být naplánována jiná služba<br/> od stejného zaměstnance.

en: Service has been deleted
cs_CZ: Služba byla smazána

en: Service Details
cs_CZ: Detaily Služby

en: Service is hidden
cs_CZ: Služba je skryta

en: Provider has appointments for this service
cs_CZ: Poskytovatel má schůzky pro tuto Službu

en: Service has been saved
cs_CZ: Služba byla uložena

en: Service is visible
cs_CZ: Služba je Viditelná

en: Services positions has been saved
cs_CZ: Pozice Služeb byly uloženy

en: Unable to save services positions
cs_CZ: Pozice Služeb nebylo možné uložit

en: Sort Services:
cs_CZ: Seřadit Služby:

en: Custom
cs_CZ: Vlastní

en: Price Ascending
cs_CZ: Cena Vzestupně

en: Price Descending
cs_CZ: Cena Sestupně

en: Show service on site
cs_CZ: Zobrazit Službu na stránce

en: If this option is disabled, service will be available for booking from back-end pages only.
cs_CZ: Pokud vypnete tuto volbu, služba půjde rezervovat pouze přes back-end.

en: Set recurring appointment
cs_CZ: Nastavit opakující se schůzky

en: If this option is disabled, your customers won't be able to book recurring appointments at the same time.
cs_CZ: Pokud vypnete tuto volbu, zákazníci nebudou moci rezervovat opakující se schůzky ve stejný čas.

en: Handle unavailable recurring dates
cs_CZ: Manipulovat s nedostupnými daty opakování

en: Set how an alternate date should be suggested to the customer<br>if the desired date has no available time-slots for booking.
cs_CZ: Nastavit jaké alternativní termíny mají být nabídnuty zákazníkovi<br>pokud vybraný termín nemá žádné volné sloty k rezervaci.

en: Recommend the closest date after
cs_CZ: Doporučit nejbližší termín po

en: Recommend the closest date before
cs_CZ: Doporučit nejbližší termín před

en: Recommend the closest date before or after
cs_CZ: Doporučit nejbližší termín před nebo po

en: Handle recurring appointment payments
cs_CZ: Manipulovat s platbami opakujících se schůzek

en: Set how you want payments to be processed.<br>If you choose to request payment only for the first appointment customers will be able to pay the rest on-site.
cs_CZ: Nastavte jak chcete aby byly platby zpracovány.<br>Pokud vyberete vyžadovat platbu pouze pro první schůzku, zákazníci mohou platit zbytek na místě.

en: Customers will have to pay only for the first appointment
cs_CZ: Zákazníci mohou zaplatit pouze první schůzku

en: Customers will have to pay for all appointments at once
cs_CZ: Zákazníci musí zaplatit všechny schůzky najednou

en: Set extra as a mandatory field
cs_CZ: Nastavit Extra jako vyžadované pole

en: Minimum required extras
cs_CZ: Minimální počet extra

en: Create New
cs_CZ: Vytvořit nové

en: Please enter first name
cs_CZ: Prosím vyplňte Jméno

en: Please enter last name
cs_CZ: Prosím vyplňte Příjmení

en: First Name
cs_CZ: Křestní Jméno

en: Last Name
cs_CZ: Příjmení

en: Female
cs_CZ: Žena

en: Male
cs_CZ: Muž

en: Select or Create New
cs_CZ: Vybrat nebo Vytvořit nové

en: WordPress User
cs_CZ: Uživatel Wordpress

en: Here you can map a WordPress user to the customer if<br/>you want to give customers access to the list of their<br/>appointments in the back-end of the plugin.
cs_CZ: Zde můžete namapovat uživatele WP k zákazníkovi<br/>pokud mu chcete dát přístup k seznamu jejich<br/>schůzek v back-endu pluginu.

en: Here you can map a WordPress user to the employee if<br/>you want to give employee access to the list of their<br/>appointments in the back-end of the plugin.
cs_CZ: Zde můžete namapovat uživatele WP k zaměstnanci<br/>pokud mu chcete dát přístup k seznamu jeho<br/>schůzek v back-endu pluginu.

en: Add Employee
cs_CZ: Přidat Zaměstnance

en: Assigned Services
cs_CZ: Přiřazené Služby

en: Available
cs_CZ: Dostupný

en: Away
cs_CZ: Pryč

en: On Break
cs_CZ: Na dovolené

en: Busy
cs_CZ: Zaneprázdněný

en: Capacity
cs_CZ: Kapacita

en: Start by clicking the Add Employee button
cs_CZ: Začněte kliknutím na tlačítko přidat Zaměstnance

en: Are you sure you want to delete this employee?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tohoto zaměstnance?

en: Are you sure you want to duplicate this employee?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete kopírovat tohoto zaměstnance?

en: Are you sure you want to hide this employee?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete skrýt tohoto zaměstnance?

en: Are you sure you want to show this employee?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete zobrazit tohoto zaměstnance?

en: Connect
cs_CZ: Spojit

en: Day Off
cs_CZ: Den volna

en: Disconnect
cs_CZ: Odpojit

en: Edit Employee
cs_CZ: Upravit zaměstnance

en: Employee has been deleted
cs_CZ: Zaměstnanec byl smazán

en: Employee is hidden
cs_CZ: Zaměstnanec je skrytý

en: Employee can not be deleted because of the future appointment
cs_CZ: Zaměstnanec nemůže být smazán kvůli budoucí schůzce

en: Employee has been saved
cs_CZ: Zaměstnanec byl uložen

en: Search Employees...
cs_CZ: Vyhledat zaměstnance...

en: Employee is visible
cs_CZ: Zaměstnanec je viditelný

en: Employees have been deleted
cs_CZ: Zaměstnanec byl smazán

en: employees
cs_CZ: zaměstnanci

en: Employees could not be deleted because of the future appointment
cs_CZ: Zaměstnanci nemohou být smazáni kvůli budoucí schůzce

en: Employee Panel Password
cs_CZ: Heslo Panelu zaměstnance

en: Please select location
cs_CZ: Prosím zvolte Místo

en: Sign in with Google
cs_CZ: Přihlásit pomocí Google

en: Sign out from Google
cs_CZ: Odhlásit z Google

en: Sign in with Outlook
cs_CZ: Přihlásit pomocí Outlook

en: Sign out from Outlook
cs_CZ: Odhlásit z Outlooku

en: Unable to connect to Google Calendar
cs_CZ: Není možné se připojit do Kalendáře Google

en: Here you can connect employee with Google Calendar,<br/>so once the appointment is scheduled it will be<br/>automatically added to employee's calendar.
cs_CZ: Zde můžete propojit zaměstnance s kalendářem Google,<br/>takže když bude naplánována schůzka<br/>bude automaticky přidána do zaměstnancova kalendáře.

en: Here you can connect employee with Outlook Calendar,<br/>so once the appointment is scheduled it will be<br/>automatically added to employee's calendar.
cs_CZ: Zde můžete propojit zaměstnance s kalendářem Google,<br/>takže když bude naplánována schůzka<br/>bude automaticky přidána do zaměstnancova kalendáře.

en: Grid View
cs_CZ: Zobrazit mřížku

en: New Employee
cs_CZ: Nový Zaměstnanec

en: Applied for default employee location
cs_CZ: Použít jako výchozí Místo zaměstnance

en: Select specific location for this period.
cs_CZ: Vyberte konkrétní místo pro toto období.

en: Select specific location for each period.
cs_CZ: Vyberte konkrétní místo pro všechna období.

en: Applied for all assigned services
cs_CZ: Použít pro Všechny přiřazené Služby

en: Select only specific services for this period.<br/>If no services are selected, then all assigned services for this employee<br/>will be available for booking in this period.
cs_CZ: Vyberte pouze konkrétní služby pro toto období.<br/>pokud nebude nic zvoleno, pak budou všechny přiřazené služby tohoto zaměstnance<br/>dostupné pro rezervaci v období.

en: Select specific services for each period.
cs_CZ: Vyberte konkrétní služby pro každé období.

en: Provider has appointments for
cs_CZ: Poskytovatele má schůzku pro

en: Special Days
cs_CZ: Speciální dny

en: Reflect On
cs_CZ: Promítnout do

en: Table View
cs_CZ: Tabulkové zobrazení

en: Enter to set or reset password
cs_CZ: Vyplňte pro nastavení nebo obnovení hesla

en: Send Employee Panel Access Email
cs_CZ: Zaslat zaměstnanci odkaz na panel zaměstnance

en: Password must be longer than 3 characters
cs_CZ: Heslo musí být delší než 3 znaky

en: Here you can select Zoom User,<br/>so once the appointment is scheduled,<br/>zoom meeting will be automatically created.
cs_CZ: Zde můžete zvolit uživatele Zoomu,<br/> takže když je schůzka naplánována,<br/>Zoom meeting se vytvoří automaticky.

en: Add Customer
cs_CZ: Přidat Zákazníka

en: Start by clicking the Add Customer button
cs_CZ: Začněte kliknutím na tlačítko Přidat Zákazníka

en: Are you sure you want to delete this customer?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tohoto Zákazníka?

en: Customer has been deleted
cs_CZ: Zákazník byl smazán

en: Customer can not be deleted because of the future appointment
cs_CZ: Zákazník nemůže být smazán kvůli budoucí schůzce

en: Customer has been saved
cs_CZ: Zákazník byl uložen

en: Customers
cs_CZ: Zákazníci

en: Customers have been deleted
cs_CZ: Zákazníci byli smazáni

en: customers
cs_CZ: zákazníci

en: Customers could not be deleted because of the future appointment
cs_CZ: Zákazníci nemohou být smazáni kvůli budoucí schůzce

en: Search Customers...
cs_CZ: Vyhledat zákazníky...

en: Date of Birth
cs_CZ: Datum narození

en: Edit Customer
cs_CZ: Upravit Zákazníka

en: You can use this option to export customers in CSV file.
cs_CZ: Toto můžete použít pro export zákazníků do CSV souboru.

en: Gender
cs_CZ: Pohlaví

en: Last Appointment
cs_CZ: Poslední schůzka

en: Last Appointment Ascending
cs_CZ: Poslední schůzka vzestupně

en: Last Appointment Descending
cs_CZ: Poslední schůzka sestupně

en: New Customer
cs_CZ: Nový Zákazník

en: You don't have any customers here yet...
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádné zákazníky...

en: Select Date of Birth
cs_CZ: Prosím zvolte datum narození

en: Total Appointments
cs_CZ: Schůzek Celkem

en: Amount
cs_CZ: Počet

en: Booking Start
cs_CZ: Začátek Rezervace

en: Code
cs_CZ: Kód

en: Here you need to define a coupon code which customers will<br/>enter in their booking so they can get a discount.
cs_CZ: Zde musíte definovat slevový kód který<br/>zákazníci vloží do rezervace pro získání slevy.

en: Are you sure you want to delete this coupon?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tento kupon?

en: Are you sure you want to duplicate this coupon?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete duplikovat tento kupon?

en: Are you sure you want to hide this coupon?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete skrýt tento kupon?

en: Are you sure you want to show this coupon?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete zobrazit tento kupon?

en: Coupon has been deleted
cs_CZ: Kupon byl smazán

en: Your Coupon is hidden
cs_CZ: Kupon byl skryt

en: Coupon has not been deleted
cs_CZ: Kupon nebyl smazán

en: Coupon has been saved
cs_CZ: Kupon byl uložen

en: Coupon usage limit must be at least 1
cs_CZ: Limit použití kuponu musí být alespoň 1

en: Your Coupon is active
cs_CZ: Váš Kupon je aktivní

en: Coupons have been deleted
cs_CZ: Kupon byl smazán

en: coupons
cs_CZ: kupóny

en:  & Other Services
cs_CZ:  a Jiné služby

en:  & Other Events
cs_CZ:  a jiné události

en: Coupons have not been deleted
cs_CZ: Kupony nebyly smazány

en: Customer Email
cs_CZ: Email Zákazníka

en: Deduction
cs_CZ: Dedukce

en: Edit Coupon
cs_CZ: Upravit Kupon

en: Employee Email
cs_CZ: Email Zaměstnance

en: Please enter code
cs_CZ: Prosím vyplňte kód

en: You can use this option to export coupons in CSV file.
cs_CZ: Toto můžete použít pro export kuponů do CSV souboru.

en: You can use this option to export payments in CSV file<br/>for the selected date range.
cs_CZ: Toto můžete použít pro export zákazníků do CSV souboru<br/>pro dané období.

en: Search Coupons
cs_CZ: Vyhledat Kupóny

en: Method
cs_CZ: Metoda

en: New Coupon
cs_CZ: Nový Kupon

en: Coupon needs to have discount or deduction
cs_CZ: Kupony musí obsahovat slevu nebo dedukci

en: You don't have any coupons here yet
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádné kupony

en: You don't have any payments here yet
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádné platby

en: Select at least one service or event
cs_CZ: Prosím vyberte alespoň jednu Službu nebo Událost

en: Payment date
cs_CZ: Datum Platby

en: Notification interval
cs_CZ: Interval Upomínky

en: Here you can set the number of approved bookings after which the customer will automatically receive the coupon in notification.<br/>Please note that the coupon placeholder needs to be set in the notification template in order for this to work.
cs_CZ: Zde nastavíte počet schválených rezervací po kterých zákazník automaticky obdrží kupon v upomínce.<br/>Berte na vědomí že placeholder musí být nastaven ve vzoru upomínky.

en: Recurring notification
cs_CZ: Opakující se Upomínka

en: Here you can define if notification interval will repeat.
cs_CZ: Zde definujte interval opakování upomínky.

en: Select All Service
cs_CZ: Vybrat všechny služby

en: Select the services for which the coupon can be used.
cs_CZ: Vybrat všechny služby pro které může být kupon uplatněn.

en: Select All Events
cs_CZ: Vybrat všechny události

en: Select the events for which the coupon can be used.
cs_CZ: Vybrat všechny události pro které může být kupon uplatněn.

en: Times Used
cs_CZ: Počet využití

en: Usage Limit
cs_CZ: Omezit počet využití

en: Here you need to define the number of coupons for use. After the<br/>limit is reached your coupon will become unavailable.
cs_CZ: Zde můžete určit počet kuponů pro použití.<br/>při překročení limitu bude kupon nedostupný.

en: Maximum Usage Per Customer
cs_CZ: Maximální počet použití uživatelem

en: Here you can define the maximum number of coupons for use for single customer. After the<br/>limit is reached for single customer, your coupon will become unavailable for that customer.
cs_CZ: Zde můžete určit maximální počet použití uživatelem.<br/>při překročení limitu bude kupon nedostupný.

en: Used
cs_CZ: Použitý

en: Appointment Date
cs_CZ: Termín Schůzky

en: Appointment Info
cs_CZ: Informace o Schůzce

en: Event Info
cs_CZ: Informace o Události

en: Event Date
cs_CZ: Datum Události

en: Are you sure you want to delete this payment?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tuto platbu?

en: Discount
cs_CZ: Sleva

en: Deposit
cs_CZ: Záloha

en: Due
cs_CZ: Do

en: Enter new payment amount
cs_CZ: Vyplňte novou výši platby

en: This booking is part of a package deal
cs_CZ: Tato rezervace je součástí Balíčku

en: Payment has been deleted
cs_CZ: Platba byla smazána

en: Payment Details
cs_CZ: Detaily Platby

en: Payment has not been deleted
cs_CZ: Platba nebyla smazána

en: Payment has been saved
cs_CZ: Platba byla uložena

en: Payments have been deleted
cs_CZ: Platby byly smazány

en: Payments have not been deleted
cs_CZ: Platby nebyly smazány

en: Service Price
cs_CZ: Cena Služby

en: Event Price
cs_CZ: Cena Události

en: Subtotal
cs_CZ: Součet

en: Total Price
cs_CZ: Celková cena

en: Appointment has been deleted
cs_CZ: Schůzka byla smazána

en: Appointment ID
cs_CZ: ID Schůzky

en: Appointment has not been deleted
cs_CZ: Schůzka nebyla smazána

en: Appointment has been saved
cs_CZ: Schůzka byla uložena

en: Appointment status has been changed to
cs_CZ: Stav Schůzky byl změněn na

en: Appointments have been deleted
cs_CZ: Schůzky byly smazány

en: Appointment have not been deleted
cs_CZ: Schůzka nebyla smazána

en: Search for Customers, Employees, Services...
cs_CZ: Vyhledat zákazníky, zaměstnance, Služby...

en: Assigned
cs_CZ: Přiřazeno

en: Assigned to
cs_CZ: Přiřazeno k

en: Cancel Appointment
cs_CZ: Zrušit Schůzku

en: Change group status
cs_CZ: Změnit stav skupiny

en: Choose a group service
cs_CZ: Vybrat skupinovou službu

en: Start by clicking the New Appointment button
cs_CZ: Začněte kliknutím na tlačítko Přidat Schůzku

en: Are you sure you want to delete this appointment?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tuto schůzku?

en: Are you sure you want to delete these appointments?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tyto schůzky?

en: Are you sure you want to duplicate this appointment?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete kopírovat tuto schůzku?

en: Create Customer
cs_CZ: Vytvořit zákazníka

en: Customer Name
cs_CZ: Jméno zákazníka

en: Customer Phone
cs_CZ: Telefon Zákazníka

en: Customer(s)
cs_CZ: Zákazník(ci)

en: Here you can define the number of people that are coming<br/>with this customer. The number you can choose depends<br/>on the service and employee capacity.
cs_CZ: Zde můžete nastavit počet osob které se zúčastní<br/>s tímto zákazníkem. Zvolený počet závisí na<br/>kapacitě služby a zaměstnanců.

en: Edit Appointment
cs_CZ: Upravit Schůzku

en: End Time
cs_CZ: Čas konce

en: You can use this option to export appointments in CSV file<br/>for the selected date range.
cs_CZ: Toto můžete použít pro export Schůzek do CSV souboru<br/>pro dané období.

en: You can use this option to export attendees in CSV file<br/>for the selected event.
cs_CZ: Toto můžete použít pro export účastníků do CSV souboru<br/>pro danou událost.

en: Minimum number of persons for bookings to approve appointment is
cs_CZ: Maximální počet osob pro rezervaci ke schválení schůzky je

en: Multiple Emails
cs_CZ: Více emailů

en: New Appointment
cs_CZ: Nová Schůzka

en: You don't have any appointments here yet...
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádné Schůzky...

en: There are no selected customers
cs_CZ: Nejsou zde žádní vybraní zákazníci

en: Select customer, employee and service
cs_CZ: Prosím vyberte zákazníka, zaměstnance a službu

en: Select date and time
cs_CZ: Prosím zvolte datum a čas

en: Select customer and service
cs_CZ: Vyberte zákazníka a Službu

en: Notify the customer(s)
cs_CZ: Upozornit zákazníka(y)

en: Check this checkbox if you want your customer to<br/>receive an email about the scheduled appointment.
cs_CZ: Zaškrtněte tento box pokud chcete aby zákazníci<br/>obdrželi email o naplánované schůzce.

en: customers booked this appointment out of package deal
cs_CZ: zákazník rezervoval tuto schůzku mimo balíček

en: customers booked this appointment as a part of package:
cs_CZ: zákazník rezervoval tuto schůzku jako součást balíčku:

en: Payments for the package deal are not included in this paid amount
cs_CZ: Platby za Balíčky nejsou zahrnuty v této platbě

en: List of your appointments has changed. Take one more look and continue by clicking the Save button.
cs_CZ: Seznam schůzek se změnil. Zkontrolujte a potvrďte změny tlačítkem uložit.

en: This field is required
cs_CZ: Toto pole je vyžadované

en: Please select at least one customer
cs_CZ: Prosím vyberte alespoň jednoho zákazníka

en: Please select customer
cs_CZ: Prosím zvolte Zákazníka

en: Select Customer(s)
cs_CZ: Zvolte Zákazníka(y)

en: Please select employee
cs_CZ: Prosím Vyberte Zaměstnance

en: Select Coupon
cs_CZ: Vyberte Kupon

en: Maximum number of places is
cs_CZ: Maximální počet Míst je

en: Select Service Category
cs_CZ: Prosím zvolte Kategorii Služby

en: Please select service
cs_CZ: Prosím zvolte Službu

en: Choose how to export group appointments
cs_CZ: Vyberte jak exportovat skupinu Schůzek

en: Selected Customers
cs_CZ: Vybraní Zákazníci

en: Service Category
cs_CZ: Kategorie Služeb

en: This service does not have any extras
cs_CZ: Tato služba nemá žádné extra

en: Booking info from group appointment exported in the same row
cs_CZ: Info skupinové rezervace schůzky exportováno do stejného řádku

en: Booking info from group appointment exported in separate rows
cs_CZ: Info skupinové rezervace schůzky exportováno do oddělených řádků

en: Start Time
cs_CZ: Čas zahájení

en: Time slot is unavailable
cs_CZ: Časový slot nedostupný

en: Booking is unavailable
cs_CZ: Rezervace nedostupná

en: View Payment Details
cs_CZ: Zobrazit Detaily platby

en: Appointment can't be canceled
cs_CZ: Schůzka nemůže být zrušena

en: Appointment can't be rescheduled
cs_CZ: Schůzka nemůže být Odložena

en: Check this option if you want your<br> customers to have the option to choose<br> whether they will pay a full amount<br> or just a deposit. If unchecked,<br> customers will only have deposit<br> as a payment option.
cs_CZ: Zaškrtněte pokud chcete aby vaši<br>zákazníci měli možnost<br>si vybrat zda zaplati plnou částku<br>nebo jen zálohu<br>odškrtněte zůstane pouze možnost zálohy<br>jako platební metoda.

en: Check this option if you want the deposit<br> amount to be multiplied by the number<br> of people that customers add in the<br> "Bringing anyone with you" section.
cs_CZ: Zaškrtněte pokud chcete aby částka zálohy<br>byla násobena počtem osob které zákazník bere sebou.

en: Deposit amount
cs_CZ: Výše zálohy

en: Deposit type
cs_CZ: Typ zálohy

en: Percentage deposit will be calculated on the total booking price<br>and fixed amount can be multiplied by the number of persons or stay fixed on the total booking price.
cs_CZ: Procento zálohy bude vypočteno z celkové ceny rezervace<br>a fixovaná částka může být násobena počtem osob nebo zůstat fixní v celkové částce rezervace.

en: Remaining of total amount will be paid on site.
cs_CZ: Zbývající částka placená na místě.

en: Multiply deposit amount by the number of people in one booking
cs_CZ: Násobit zálohu počtem osob v jedné rezervaci

en: Allow customers to pay total appointment amount
cs_CZ: Povolit zákazníkům zaplatit plnou částku za Schůzku

en: Fixed amount
cs_CZ: Fixní částka

en: Percentage
cs_CZ: Procent

en: Custom Pricing
cs_CZ: Vlstní Ceník

en: Apply this to all recurring events
cs_CZ: Použít pro Všechny opakující se Události

en: Start by clicking the New Event button
cs_CZ: Začněte kliknutím na tlačítko přidat Událost

en: Are you sure you want to delete selected attendee?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tohoto účastníka?

en: Are you sure you want to delete selected attendees?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tyto účastníky?

en: Are you sure you want to delete this event?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tuto Událost?

en: Do you want to delete following canceled events?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat následující zrušené Události?

en: Are you sure you want to duplicate this event?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete duplikovat tuto Událost?

en: Are you sure you want to cancel this event?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tuto Událost?

en: Do you want to cancel following events?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat následující Události?

en: Are you sure you want to open this event?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete otevřít tuto Událost?

en: Do you want to open following events?
cs_CZ: Chcete otevřít následující Události?

en: Do you want to update following events?
cs_CZ: Chcete aktualizovat následující Události?

en: Please cancel the event first before deleting it.
cs_CZ: Prosím zrušte Událost před jejím smazáním.

en: Customize
cs_CZ: Přizpůsobit

en: Full
cs_CZ: Plno

en: Upcoming
cs_CZ: Nadcházející

en: Edit Event
cs_CZ: Upravit Událost

en: Attendees
cs_CZ: Účastníci

en: Add Attendee
cs_CZ: Přidat účastníka

en: Edit Attendee
cs_CZ: Upravit účastníka

en: Attendee has been saved
cs_CZ: Účastník byl uložen

en: Remove Attendee
cs_CZ: Odstranit účastníka

en: Remove Selected
cs_CZ: Odstranit vybrané

en: Find Attendees
cs_CZ: Najít účastníky

en: Attendee have been deleted
cs_CZ: Účastník byl odstraněn

en: Attendee have not been deleted
cs_CZ: Účastník nebyl odstraněn

en: Attendees have been deleted
cs_CZ: Účastníci byl odstraněn

en: Attendees have not been deleted
cs_CZ: Účastníci nebyli odstraněni

en: Allow the same customer to book more than once
cs_CZ: Povolit zákazníkovi rezervovat vícekrát

en: Allow bringing more persons
cs_CZ: Povolit vzít více osob

en: Cancel Event
cs_CZ: Zrušit Událost

en: Spots:
cs_CZ: Místa:

en: Custom Address
cs_CZ: Vlastní Adresa

en: Delete Event
cs_CZ: Smazat událost

en: Event has been deleted
cs_CZ: Událost byla smazána

en: Duplicate Event
cs_CZ: Duplikovat Událost

en: Name:
cs_CZ: Jméno:

en: Location:
cs_CZ: Místo:

en: Booking closes:
cs_CZ: Rezervace končí:

en: Booking opens:
cs_CZ: Začátek Rezervací:

en: Closes on:
cs_CZ: Končí v:

en: If this option is not checked the plugin will calculate the time <br> for closing the booking based on the selected time for the first event
cs_CZ: Pokud není zaškrtnuto plugin spočítá čas<br> pro uzavření rezervací na základě vybraného času první události

en: Opens on:
cs_CZ: Otevírá v:

en: If this option is not checked the plugin will calculate the time <br> for opening the booking based on the selected time for the first event
cs_CZ: Pokud není zaškrtnuto plugin spočítá čas<br> pro otevření rezervací na základě vybraného času první události

en: Booking closes when event starts
cs_CZ: Rezervace končí se začátkem události

en: Booking opens immediately
cs_CZ: Rezervace začíná okamžitě

en: Open Event
cs_CZ: Otevřít Událost

en: Recurring:
cs_CZ: Opakující se:

en: This is a recurring event
cs_CZ: Toto je opakující událost

en: Repeat Event
cs_CZ: Opakovat Událost

en: How many times?
cs_CZ: Kolikrát?

en: Until when?
cs_CZ: Do kdy?

en: Event booking has been deleted
cs_CZ: Rezervace události byly smazány

en: Event booking has not been deleted
cs_CZ: Rezervace události nebyly smazány

en: Event has been opened
cs_CZ: Událost byla otevřena

en: Event has been canceled
cs_CZ: Událost byla Zrušena

en: Event has been saved
cs_CZ: Událost byla uložena

en: Search Events...
cs_CZ: Vyhledat Události...

en: Maximum allowed spots
cs_CZ: Maximální počet míst

en: Select Address
cs_CZ: Vybrat adresu

en: Staff
cs_CZ: Personál

en: Organizer
cs_CZ: Organizátor

en: Here you can choose the employee that will be added as Organizer of the Google/Outlook Event. <br>Other employees chosen under the Staff option will be added as guests.
cs_CZ: Zde můžete nastavit zaměstnance který bude přidán jako organizátor Google/Outlook Události<br/>Ostatní zaměstnanci budou přidání jako hosté.

en: Dates:
cs_CZ: Data:

en: Tags
cs_CZ: Tagy

en: No Tags. Create a new one.
cs_CZ: Žádné tagy. Vytvořte nové.

en: Select or Create Tag
cs_CZ: Vybrat nebo Vytvořit tag

en: Enter Event Name
cs_CZ: Vyplňte Jméno Události

en: Event Gallery:
cs_CZ: Galerie Události:

en: Event Colors:
cs_CZ: Barvy Události:

en: Preset Colors
cs_CZ: Přednastavené barvy

en: Custom Color
cs_CZ: Vlastní Barva

en: Select Repeat Period
cs_CZ: Vybrat období opakování

en: Select Repeat Interval
cs_CZ: Vybrat interval opakování

en: Show event on site
cs_CZ: Zobrazit Událost na stránce

en: Booking status has been changed to
cs_CZ: Stav rezervace byl změněn na

en: You don't have any events here yet...
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádné události...

en: There are no attendees yet...
cs_CZ: Zatím zde nejsou žádní účastníci...

en: New Event
cs_CZ: Nová Událost

en: Enter Address
cs_CZ: Vyplňte adresu

en: Select
cs_CZ: Vyberte

en: No, just this one
cs_CZ: Ne, pouze tuto

en: Update following
cs_CZ: Aktualizovat následující

en: Delete following
cs_CZ: Smazat následující

en: Cancel following
cs_CZ: Zrušit následující

en: Open following
cs_CZ: Otevřít následující

en: Maximum capacity is reached
cs_CZ: Maximální kapacita naplňena

en: All employees
cs_CZ: Všichni zaměstnanci

en: This will change the time of the appointment. Continue?
cs_CZ: Toto změní čas konání schůzky. Pokračovat?

en: Appointment can't be moved because of employee break in the selected period
cs_CZ: Schůzka nemůže být posunuta jelikož zaměstnanec má dovolenou

en: There is already an appointment for this employee in selected time period
cs_CZ: V daném čase je již schůzka se zaměstnancem

en: Appointment can't be moved because the employee doesn't provide this service at the selected time
cs_CZ: Schůzka nemůže být posunuta jelikož zaměstnanec neposkytuje tuto službu v daném čase

en: Appointment can't be moved in past time period
cs_CZ: Schůzka nemůže být přesunuta do období v minulosti

en: Appointment can't be moved out of employee working hours
cs_CZ: Schůzka nemůže být přesunuta do období mimo pracovní hodiny zaměstnance

en: Appointment has been rescheduled
cs_CZ: Schůzka byla přesunuta

en: Group appointment
cs_CZ: Skupinová schůzka

en: List
cs_CZ: Seznam

en: No appointments to display
cs_CZ: Žádné schůzky k zobrazení

en: Timeline
cs_CZ: Časová linie

en: Add Custom Field
cs_CZ: Přidat vlastní pole

en: Any Employee
cs_CZ: Jakýkoli Zaměstnanec

en: Available in package
cs_CZ: Dostupné v Balíčku

en: Bringing Anyone with You?
cs_CZ: Berete někoho sebou?

en: Person
cs_CZ: Osoba

en: Persons
cs_CZ: Osoby

en: Checkbox
cs_CZ: Zaškrtávací pole

en: Start by clicking the Add Custom Field button
cs_CZ: Začněte kliknutím na tlačítko Přidat vlastní pole

en: Colors & Fonts
cs_CZ: Barvy a písmo

en: Text Content
cs_CZ: Textový obsah

en: Continue
cs_CZ: Pokračovat

en: Font
cs_CZ: Písmo

en: You don't have any custom fields here yet...
cs_CZ: Zatím zde nemáte žádná vlastní pole...

en: Pick date & time
cs_CZ: Vyberte datum a čas

en: Primary Color
cs_CZ: Hlavní Barva

en: Primary Gradient
cs_CZ: Hlavní Gradient

en: Radio Buttons
cs_CZ: Radiové tlačítko

en: Reset
cs_CZ: Obnovení

en: Selectbox
cs_CZ: Box Výběru

en: Global Settings apply only to the Event Calendar and Search Booking forms, to customize other booking forms use the settings on the right.
cs_CZ: Obecné nastavení se uplatní pouze na kalendář událostí a vyhledávací formulář, pro úpravu ostatních rezervačních formulářů použijte nastavení vpravo.

en: Text Area
cs_CZ: Oblast textu

en: Text Color
cs_CZ: Barva textu

en: Text Color on Background
cs_CZ: Barva textu na pozadí

en: Attachment
cs_CZ: Příloha

en: Date Picker
cs_CZ: Výběr data

en: Preview
cs_CZ: Náhled

en: Background Color
cs_CZ: Barva pozadí

en: Background Gradient Color 1
cs_CZ: Barva gradientu pozadí 1

en: Background Gradient Color 2
cs_CZ: Barva gradientu pozadí 2

en: Background Gradient Angle
cs_CZ: Úhel gradientu pozadí

en: Input Color
cs_CZ: Barva vstupu

en: Input Text Color
cs_CZ: Barva textu vstupu

en: Dropdown Color
cs_CZ: Barva Dropdownu

en: Dropdown Text Color
cs_CZ: Barva textu Dropdownu

en: Image Color
cs_CZ: Barva Obrázku

en: Repeat this appointment
cs_CZ: Opakovat tuto schůzku

en: Repeat:
cs_CZ: Zopakovat:

en: On:
cs_CZ: Na:

en: Until:
cs_CZ: Do:

en: Time(s):
cs_CZ: Čas(y):

en: Recurring Appointments
cs_CZ: Opakující se schůzky

en: You can edit or delete each appointment
cs_CZ: Můžete upravit nebo odstranit každou shůzku

en: Local Time:
cs_CZ: Místní Čas:

en: Payment Method:
cs_CZ: Platební metoda:

en: Payment Type:
cs_CZ: Typ platby:

en: Credit Card
cs_CZ: Kreditní karta

en: Credit or debit card:
cs_CZ: Kreditní nebo Debetní karta:

en: Total Number of Persons:
cs_CZ: Celkový počet osob:

en: Base Price:
cs_CZ: Základní Cena:

en: Discount:
cs_CZ: Sleva:

en: Total Cost:
cs_CZ: Cena Celkem:

en: Back
cs_CZ: Zpět

en: All services are booked separately.
cs_CZ: Všechny Služby jsou rezervovány zvlášť.

en: Add appointment
cs_CZ: Přidat schůzku

en: appointment is required to be booked now.
cs_CZ: achůzku musíte rezervovat nyní.

en: appointments are required to be booked now.
cs_CZ: achůzky musíte rezervovat nyní.

en: Overview
cs_CZ: Přehled

en: Event Type
cs_CZ: Typ Události

en: Event Location
cs_CZ: Místo Události

en: From
cs_CZ: Formulář

en: Free
cs_CZ: Zdarma

en: About this Event
cs_CZ: O této Události

en: Book this event
cs_CZ: Rezervovat tuto Událost

en: services
cs_CZ: služby

en: View More
cs_CZ: Dozvědět se více

en: Maximum Quantity:
cs_CZ: Maximální počet:

en: Description:
cs_CZ: Popis:

en: Category:
cs_CZ: Kategorie:

en: Capacity:
cs_CZ: Kapacita:

en: The package is time-limited to
cs_CZ: Balíček je časově omezený do

en: Package Name
cs_CZ: Název Balíčku

en: Thank you! Your booking is completed.
cs_CZ: Děkujeme Vaše rezervace je kompletní.

en: Thank you! Your booking is completed and now is pending confirmation.
cs_CZ: Děkujeme Vaše rezervace je kompletní, a nyní čeká na schválení.

en: Select Calendar
cs_CZ: Vyberte Kalendář

en: Add to Calendar
cs_CZ: Přidat do kalendáře

en: Finish
cs_CZ: Konec

en: Form colors
cs_CZ: Barvy Formulářů

en: Step By Step Booking Form
cs_CZ: Formulář rezervací krok za krokem

en: Event Status
cs_CZ: Stav Události

en: Event Employee
cs_CZ: Zaměstnanec Události

en: Filters
cs_CZ: Filtry

en: Upcoming events
cs_CZ: Nadcházející Události

en: spot left
cs_CZ: volný termín

en: spots left
cs_CZ: volné termíny

en: Book now
cs_CZ: Rezervovat teď

en: There are no upcoming events for this period
cs_CZ: Pro toto období zde nejsou žádné události

en: Show less
cs_CZ: Zobrazit méně

en: Schedule:
cs_CZ: Naplánovat:

en: Hosted by:
cs_CZ: Organizuje:

en: Book event
cs_CZ: Rezervovat Událost

en: How many people are coming?
cs_CZ: Kolik osob přijde?

en: Catalog
cs_CZ: Katalog

en: Form
cs_CZ: Formulář

en: Form Flow
cs_CZ: Tok Formuláře

en: Deposit only
cs_CZ: Pouze Záloha

en: Whole amount
cs_CZ: Celá částka

en: Font URL
cs_CZ: URL písma

en: Font Family
cs_CZ: Family písma

en: Use Global Colors
cs_CZ: Použít globální barvy

en: Preselect Booking Parameters
cs_CZ: Předvybrat parametry rezervací

en: Insert Amelia Booking Shortcode
cs_CZ: Vložit Amelia shortcode

en: Notice: Please select at least one panel.
cs_CZ: Připomínka: Prosím vyberte alespoň jeden panel.

en: Search
cs_CZ: Vyhledat

en: Preselect Current Date
cs_CZ: Předvybrat dnešní datum

en: Select Catalog View
cs_CZ: Vybrat katalogové zobrazení

en: Select Tag
cs_CZ: Vybrat Tag

en: Select View
cs_CZ: Vybrat Zobrazení

en: Show All
cs_CZ: Zobrazit Vše

en: Load booking form manually
cs_CZ: Načíst rezervační formulář ručně

en: Add element (button, link...) ID, that will manually load amelia shortcode content
cs_CZ: Přidat prvek (tlačítko, odkaz...) ID, který načte obsah Amelia shortcode

en: Show all categories
cs_CZ: Zobrazit všechny Kategorie

en: Show all employees
cs_CZ: Zobrazit všechny Zaměstnance

en: Show all locations
cs_CZ: Zobrazit všechny Místa

en: Show all services
cs_CZ: Zobrazit všechny Služby

en: Show all events
cs_CZ: Zobrazit všechny Události

en: Show all tags
cs_CZ: Zobrazit všechny Tagy

en: Show catalog of all categories
cs_CZ: Zobrazit katalog všech kategorií

en: Show specific category
cs_CZ: Zobrazit konkrétní kategorii

en: Show specific package
cs_CZ: Zobrazit konkrétní balíček

en: Show event
cs_CZ: Zobrazit Událost

en: Show Type
cs_CZ: Zobrazit Typ

en: List (default)
cs_CZ: Seznam (výchozí)

en: Show tag
cs_CZ: Zobrazit tag

en: Show specific service
cs_CZ: Zobrazit konkrétní Službu

en: Show recurring events
cs_CZ: Zobrazit opakující se Události

en: AM - Search view
cs_CZ: AM - Vyhledávací zobrazení

en: AM - Booking view
cs_CZ: AM - rezervační zobrazení

en: AM - Catalog view
cs_CZ: AM - Katalogové zobrazení

en: AM - Events view
cs_CZ: AM - zobrazení Událostí

en: AM - Customer Panel
cs_CZ: AM - panel Zákazníka

en: AM - Employee Panel
cs_CZ: AM - Panel zaměstnance

en: Amelia - Search view
cs_CZ: Amelia - Vyhledávací zobrazení

en: Front-end Booking Search is shortcode that give your customers the possibility to search for appointment by selecting several filters so that they could find the best time slots and services for their needs.
cs_CZ: Front-endové vyhledávání rezervací je shortcode který umožní zákazníkům vyhledávat schůzky pomosí několika filtrů, takže mohou najít nejlepší termín pro své potřeby.

en: Amelia - Booking view
cs_CZ: Amelia - rezervační zobrazení

en: Step-By-Step Booking Wizard gives your customers the option to choose everything about the booking in a few steps
cs_CZ: Rezervační formulář krok za krokem dá zákazníkům možnost vybrat vše k rezervaci v několika krocích.

en: Amelia - Catalog view
cs_CZ: Amelia - katalogové zobrazení

en: Front-end Booking Catalog is shortcode when you want to show your service in a form of a cataloge
cs_CZ: Front endový rezervační katalog je shortcode který umožní zobrazit vaše služby jako katalog

en: Amelia - Events
cs_CZ: Amelia - Události

en: Event Booking is shortcode that gives your customers the option to book one of the events that you've created on the back-end in a simple event list view.
cs_CZ: Rezervace událostí je shortcode který umožní rezervovat vámi vytvořené události v jednoduchém seznamu.

en: Amelia - Customer Panel
cs_CZ: Amelia- Panel zákazníka

en: Front-end Customer Panel is a shortcode that gives your customers the possibility to manage their bookings and profile information.
cs_CZ: Front-endový panel zákazníka je shortcode který umožní zákazníkům upravovat jejich rezervace a profilové informace.

en: Amelia - Employee Panel
cs_CZ: Amelia - Panel zaměstnance

en: Front-end Employee Panel is a shortcode that gives your employees the possibility to manage their bookings, working hours, days off, assigned services and profile information.
cs_CZ: Front-endový panel zaměstnance je shortcode který umožní zaměstnancům upravovat jejich rezervace a profilové informace.

en: Some of the desired slots are busy. We offered you the nearest time slots instead.
cs_CZ: Některé termíny jsou obsazené. Nabídli jsme vám nejbližší termín.

en: Number of adjusted time slots:
cs_CZ: Počet upravených termínů:

en: Check this option if you want to create recurring appointments
cs_CZ: Zaškrtněte pokud chcete vytvářet opakující se schůzky

en: Every
cs_CZ: Každý

en: until
cs_CZ: do

en: Each:
cs_CZ: Každý:

en: First
cs_CZ: První

en: Second
cs_CZ: Druhý

en: Third
cs_CZ: Třetí

en: Fourth
cs_CZ: Čtvrtý

en: Last
cs_CZ: Poslední

en: (Paying now)
cs_CZ: (Platím teď)

en: Left to pay
cs_CZ: Zbývá zaplatit

en: Add Coupon
cs_CZ: PřidatKupon

en: It seems like there are no employees or services created, or no  employees are assigned to the service, at this moment.
cs_CZ: Zdá se že zde nejsou žádní zaměstnanci nebo služby, nebo žádní zaměstnanci přiřazení ke službám.

en: If you are the admin of this page, see how to
cs_CZ: Pokud jste správce této stránky, koukněte jak

en: Add services
cs_CZ: Přidat Služby

en: employees.
cs_CZ: zaměstnanci.

en: All slots are selected
cs_CZ: Všechny termíny jsou vybrány

en: at
cs_CZ: v

en: Book
cs_CZ: Rezervovat

en: An email with details of your booking has been sent to you.
cs_CZ: Email s informacemi o rezervaci vám byl zaslán.

en: Client Time:
cs_CZ: Časové pásmo zákazníka:

en: Congratulations
cs_CZ: Gratulujeme

en: This coupon is not valid anymore
cs_CZ: Tento kupon není již platný

en: Please enter coupon
cs_CZ: Prosím zadejte číslo kuponu

en: You can use this coupon for next booking:
cs_CZ: Tento kupon můžete použít pro další rezervaci:

en: The coupon you entered is not valid
cs_CZ: Zadaný kupon není platný

en: Used coupon
cs_CZ: Použitý Kupon

en: You have already booked this appointment
cs_CZ: Tuto schůzku jste již rezervovali

en: You have already booked this event
cs_CZ: Tuto událost jste již rezervovali

en: Duration:
cs_CZ: Trvání:

en: Email already exists with different name. Please check your name.
cs_CZ: Email je již přiřazen k jinému jménu. Prosím zkontrolujte zadané jméno.

en: Unfortunately a server error occurred and your email was not sent.
cs_CZ: Bohužel se objevila chyba serveru a email nebyl odeslán.

en: employee
cs_CZ: eaměstnanec

en: Extras Cost:
cs_CZ: Cena Extra:

en: Drop file here or click to upload
cs_CZ: Přesuňte soubor sem nebo klikněte pro nahrání

en: Please upload the file
cs_CZ: Prosím nahrajte soubor

en: First Name:
cs_CZ: Křestní Jméno:

en: This file is forbidden for upload
cs_CZ: Tento typ souboru je zakázán

en: Your card's security code is incomplete
cs_CZ: Bezpečnostní číslo zadané karty není kompletní

en: Your card's expiration date is incomplete
cs_CZ: Datum expirace zadané karty není kompletní

en: Your card number is incomplete
cs_CZ: Číslo zadané karty není kompletní

en: Your postal code is incomplete
cs_CZ: PSČ není kompletní

en: Your card's expiration year is in the past
cs_CZ: Datum expirace zadané karty je v minulosti

en: Your card number is invalid
cs_CZ: ČÍslo zadané karty není validní

en: Last Name:
cs_CZ: Příjmení:

en: Number of Additional Persons:
cs_CZ: Počet dalších osob:

en: Oops...
cs_CZ: Hups...

en: Package Info
cs_CZ: Informace o Balíčku

en: Sorry, there was an error processing your payment. Please try again later.
cs_CZ: Omlouváme se ale došlo k problému se zpracováním vaší platby. Zkuste to znovu.

en: persons
cs_CZ: osoby

en: Price:
cs_CZ: Cena:

en: Please confirm you are not a robot
cs_CZ: Prosím potvrďte že nejste robot

en: Verification expired. Please try again.
cs_CZ: Čas pro ověření vypršel, zkuste to znovu.

en: service
cs_CZ: služba

en: Subtotal:
cs_CZ: Součet:

en: Time slots are unavailable
cs_CZ: Termín nedostupný

en: Waiting for payment
cs_CZ: Čekám na platbu

en: On-line
cs_CZ: Online

en: Appointment is removed from the cart.
cs_CZ: Schůzka odebrána z košíku.

en: Sorry, there was an error while adding booking to WooCommerce cart.
cs_CZ: Omlouváme se ale došlo k chybě při přidávání rezervace do košíku.

en: Appointment Date:
cs_CZ: Termín Schůzky:

en: Book Package
cs_CZ: Rezervovat Balíček

en: Bringing anyone with you?
cs_CZ: Berete někoho sebou?

en: Please enter appointment date...
cs_CZ: Prosím zvolte datum Schůzky...

en: Next
cs_CZ: Další

en: No results found...
cs_CZ: Žádné odpovídající výsledky...

en: Please refine your search criteria
cs_CZ: Změňte kritéria hledání

en: results
cs_CZ: výsledky

en: Search...
cs_CZ: Vyhledat...

en: Search Filters
cs_CZ: Vyhledávací filtry

en: Search Results
cs_CZ: Výsledky hledání

en: Select the Appointment Time
cs_CZ: Prosím zvolte čas Schůzky

en: Select the Extras you'd like
cs_CZ: Vyberte Extra které chcete

en: Time Range:
cs_CZ: Časové rozmezí:

en: To
cs_CZ: Do

en: Add extra
cs_CZ: Přidat Extra

en: Any
cs_CZ: Jakýkoli

en: Please select the extra:
cs_CZ: Prosím vyplňte Extra:

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Valid Until:
cs_CZ: Platný do:

en: Next Service
cs_CZ: Další Služba

en: Pick date & time:
cs_CZ: Vyberte datum a čas:

en: Please select
cs_CZ: Prosím zvolte

en: Qty:
cs_CZ: Ks:

en: Coupon Limit Reached
cs_CZ: Počet uplatnění dosažen

en: Number of appointments with applied coupon is
cs_CZ: Počet schůzek s uplatněným kuponem je

en: Recurring Appointments:
cs_CZ: Opakující se schůzky:

en: from
cs_CZ: od

en: on
cs_CZ: na

en: Do you want to delete this appointment?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tuto Událost?

en: Show from date
cs_CZ: Zobrazit od data

en: Booking Appointment
cs_CZ: Rezervování Schůzky

en: Buffer Time
cs_CZ: Čas příprav

en: Info
cs_CZ: Informace

en: To reschedule your appointment, select an available date time from the calendar, then click Confirm.
cs_CZ: Pro přesunutí vaší schůzky, vyberte datum a čas z kalendáře a poté stiskněte potvrdit.

en: Appointments to book
cs_CZ: Schůzky k rezervaci

en: Booking can't be canceled
cs_CZ: Rezervace nemůže být zrušena

en: Booking Closes
cs_CZ: Rezervace končí

en: Booking Opens
cs_CZ: Začátek Rezervací

en: Are you sure you want to cancel this appointment?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat tuto Událost?

en: Are you sure you want to cancel your attendance?
cs_CZ: Jste si jistí že chcete zrušit Vaši účast?

en: Customer Profile
cs_CZ: Profil Uživatele

en: Delete profile
cs_CZ: Smazat profil

en: Are you sure you want to delete your profile? You will lose access to all your bookings and access to the customer panel.
cs_CZ: Jste si jistí že chcete smazat Váš účet? Ztratíte přístup ke všem rezervacím a panelu uživatele.

en: Email or Username
cs_CZ: Email nebo Uživatelské jméno

en: Edit Attendees
cs_CZ: Upravit účastníky

en: This is recurring event
cs_CZ: Toto je opakující událost

en: Connect your Google Calendar here so once<br/>the appointment is scheduled it can be added<br/>to your Google Calendar automatically.
cs_CZ: Zde můžete propojit s kalendářem Google,<br/>takže když bude naplánována schůzka<br/>bude automaticky přidána do kalendáře.

en: Incorrect email or password
cs_CZ: Vyplnili jste neplatný email nebo heslo

en: Lesson Space Links
cs_CZ: Odkazy na termín lekce

en: Login
cs_CZ: Přihlášení

en: Enter your email
cs_CZ: Prosím vyplňte email

en: Enter your password
cs_CZ: Prosím vyplňte heslo

en: Max. Capacity
cs_CZ: Maximální Kapacita

en: Min. Capacity
cs_CZ: Minimální Kapacita

en: My Profile
cs_CZ: Profil Uživatele

en: Back to appointments
cs_CZ: Zpět ke Schůzkám

en: Appointments in this service
cs_CZ: Schůzky pro tuto Službu

en: appointment slots left to be booked
cs_CZ: zbývající Termíny Schůzky pro rezervaci

en: Book next appointment
cs_CZ: Rezervovat další schůzku

en: Continue Booking
cs_CZ: Pokračovat v rezervování

en: Booked Appointments
cs_CZ: Rezervované Schůzky

en: Service info
cs_CZ: Informace o Službě

en: Periods
cs_CZ: Termíny

en: Price per Spot
cs_CZ: Cena za místo

en: Profile deleted
cs_CZ: Profil Uživatele smazán

en: Profile has been updated
cs_CZ: Profil byl Aktualizován

en: Employee Profile
cs_CZ: Profil zaměstnance

en: Email with access link has been sent
cs_CZ: Email s přístupovým odkazem byl odeslán

en: Reschedule
cs_CZ: Přesunout

en: Save Changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Send Access Link
cs_CZ: Zaslat přístupový odkaz

en: Enter your account email address and we will send you an access link to your inbox.
cs_CZ: Vyplňte emailovou adresu vašeho účtu a my vám zašleme přístupový odkaz do mailu.

en: You have appointments for this service
cs_CZ: Máte schůzky pro tyto služby

en: You have appointments for
cs_CZ: Máte schůzky pro

en: Set Password
cs_CZ: Nastavit heslo

en: Working Hours
cs_CZ: Pracovní hodiny

en: Choosing a time zone applies only for managing appointments and events, working hours use a time zone set on the admin side.
cs_CZ: Výběr časového pásma funguje pouze pro správu schůzek a událostí, pracovní hodiny využívají časové pásmo zadané v administraci.

en: Zoom Link
cs_CZ: Odkaz Zoom

en: Zoom Links
cs_CZ: Odkazy Zoom
